GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA - strona oficjalna - gksurania.pl
Home
URANIA - MKS Lędziny 2:1
sobota, 18 sierpień 2018
Urania Ruda Śląska wygrała z MKS-em Lędziny 2:1.
Czytaj całość...
 
Podlesianka - URANIA 5:0
środa, 15 sierpień 2018

Za wysokie progi...

 

Podlesianka: Wolan, Witak (’72 Fabian), Nowak Renner, Żemła (’72 Kiełbowicz), Kubacki (’52 Zając), Brehmer, Rosiński   , Colik, Nowotnik (’65 Widenka), Kaczmarczyk

 

URANIA: Pardela, Cieślik , Krzywda , Kokoszka, Gomola, Nowak (’46 Ogiński), Maciaszczyk, Rejmanowski (’68 Rodasik), Zalewski (’85 Sroka), Bujny (’68 Barciaga), Henisz

 

Sędzia główny: Jacek Klica
Asystenci: Tomasz Żmuda, Tomasz Michalik
KS ŚZPN Podokręg Bytom
Czytaj całość...
 
Podsumowanie I kolejki...
poniedziałek, 13 sierpień 2018
 Wystartowały rozgrywki ligi okręgowej i za Nami pierwsza kolejka w grupie I. Już w pierwszej kolejce można zauważyć zwycięstwa faworytów – Podlesianki, Pogoni Imielin, AKS-u Mikołów czy spadkowicza z Lędzin.
Czytaj całość...
 
Debiuty...
niedziela, 12 sierpień 2018
We wczorajszym spotkaniu Uranii z Piastem Bieruń w kochłowickiej drużynie mieliśmy dwóch debiutantów - Tomasz Rejmanowski oraz Dawid Maciaszczyk obydwaj dołączyli do naszej drużyny reprezentując w poprzednim sezonie barwy Slavii Ruda Śląska. Poniżej pokrótce prezentujemy sylwetki obydwu zawodników:
Czytaj całość...
 
URANIA - Piast Bieruń Nowy 1:0 (0:0)
sobota, 11 sierpień 2018

Zwycięstwo na inaugurację...

Piast: Brandys, Brzeziński, P.Cecuga, J.Cecuga (’24 Mrowiec ), Kachel (’67 Wawoczny), Kocoń (’85 Tracz), Marek , J.Rzepa, S.Rzepa, Włoch (’80 Walkiewicz)

 

URANIA: Pardela, P.Grzesik , Barczak, Cieślik , Krzywda, Kokoszka, Maciaszczyk, Nowak, Rejmanowski (’85 Rodasik), Bujny (’80 Ogiński), Henisz

 

Sędzia główny: Paweł Bajon
Asystenci: Rafał Lasyk, Tomasz Ferdyn
KS ŚZPN Podokręg Bytom
Czytaj całość...
 
Jubileuszowa XV inaguracja ligi okręgowej...
piątek, 10 sierpień 2018
 Po dość długiej przerwie, w której to Świat jak i Europa pokazały Nam miejsce w szeregu – szybkie odpadnięcie reprezentacji z mundialu czy choćby „świeża” porażka Mistrza Polski z Mistrzem Luksemburga, skłania Nas do szybkiego zapominania o „wielkiej” piłce i przeniesienia się na nasze podwórko gdzie już w najbliższą sobotę kochłowicka Urania zainauguruje niejako jubileuszowy XV z rzędu sezon ligi okręgowej.
Czytaj całość...
 
Kadra 2018/2019
piątek, 10 sierpień 2018
 W przededniu inauguracji ligowej podajemy skład kadry Uranii zgłoszonej do rozgrywek sezonu 2018/2019 (w nawiasach poprzedni klub):
 
MICHAŁ BARCIAGA, PAWEŁ BARCZAK, MICHAŁ BŁAŻEJCZYK (Victoria Katowice), ALBERT BUJNY, ŁUKASZ CIEŚLIK, JAKUB GOMOLA, KAMIL GONDEK, PAWEŁ GRZESIK, ROBERT GRZESIK , PATRYK GRZYWA, SEBASTIAN HELWIG, DAWID HENISZ, TOMASZ JASIK, GRZEGORZ KOKOSZKA, ŁUKASZ KRZYWDA, DAWID LISEK, DAWID MACIASZCZYK (Slavia Ruda Śląska), DANIEL NOWAK, KAMIL OGIŃSKI, RAFAŁ PARDELA, ADRIAN PIASECKI (Victoria Katowice), DOMINIK PIECHA, TOMASZ REJMANOWSKI (Slavia Ruda Śląska), JAKUB RODASIK, KRZYSZTOF ROTKEGEL (Victoria Katowice), MARCEL SOBIERAŃSKI, DAWID SROKA, MICHAŁ SZATON, ADRIAN SZERZYNA, WOJCIECH SZWEDA, PIOTREK ŚWIĘTEK (Victoria Katowice), PAWEŁ WOJCIECHOWSKI (Victoria Katowice), SEWERYN ZALEWSKI
 
Ciekawie w "serie A"
środa, 08 sierpień 2018
 Niezwykle ciekawie zapowiada się sezon w katowickiej klasie A, po spadku Grunwaldu i barażach, które przegrała Szczakowianka tym samym"spuszczając" Wawel, pojedynki rezerw kochłowickiej Uranii zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Urania rozpocznie od pojedynku w Halembie by po drodze zmierzyć się m.in. z Pogonią Nowy Bytom, TP Jastrząb Bielszowice a na Wawelu Wirek kończąc. Szczegółowy wstępny terminarz prezentujemy poniżej:
Czytaj całość...
 
Z Kamionką w Pucharze
niedziela, 29 lipiec 2018
 W siedzibie Podokręgu Katowice dokonano losowania par I rundy Pucharu Polski, Urania Ruda Śląska trafiła na Kamionkę Mikołów występującą w klasie B. Mecze I rundy zaplanowano na 21 sierpnia na godzinę 17:30. W pozostałych parach zmierzą się:

Czytaj całość...
 
Sparing na plus...
piątek, 27 lipiec 2018

 W kolejnym spotkaniu sparingowym Urania Ruda Śląska pokonała spadkowicza z ligi okręgowej - Orzeł Biały Brzeziny 2:1 (0:0). Bramki dla Kochłowiczan zdobyli Zalewski w 65 minucie i Henisz w minucie 78. Dodatkowo w 75 minucie Cieślik nie wykorzystał rzutu karnego. Następnym sparingpartnerem będzie kolejny spadkowicz – UKS Szopienice.

 
Hokejowy drugi sparing
poniedziałek, 23 lipiec 2018
Urania Ruda Śląska w swym drugim spotkaniu sparingowym uległa drużynie sosnowieckiej klasy A - Ostoji Żelisławice 7:6. Grano systemem 3x35 minut. Przed rokiem Urania również sparowała z Ostoją wówczas Kochłowiczanie wygrali 2:3. Kolejny rywalem Uranii będzie Orzeł Biały Brzeziny.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 14 z 1241
Najbliższy mecz - V Liga
sob, 25 sie 2018 17:00 
Liga Okręgowa 2018/2019
MKS Iskra
MKS Iskra
: Urania R.Śl.
Urania R.Śl.

Bieżąca kolejka - V Liga
sob, sierpień 18, 2018
11:00 Urania R.Śl. - MKS Lędziny 2 : 1
11:00 Górnik MK - LKS Łąka 6 : 1
17:00 Fortuna Wyry - Wyzwolenie 0 : 0
17:00 Sparta Kat. - LKS Ogrodnik 6 : 2
17:00 Górnik 09 - MKS Iskra 1 : 3
17:00 Sokół Wola - Podlesianka K. 0 : 1
17:00 Pogoń Imielin - Piast Bieruń 3 : 1
nie, sierpień 19, 2018
17:00 LKS Studzienice - AKS Mikołów :
Ostatnia kolejka - V liga
śro, sierpień 15, 2018
AKS Mikołów - Górnik MK 4 : 0
LKS Łąka - Pogoń Imielin 1 : 3
Piast Bieruń - Sokół Wola 2 : 0
Podlesianka K. - Urania R.Śl. 5 : 0
MKS Lędziny - Górnik 09 3 : 0
MKS Iskra - Sparta Kat. 1 : 2
LKS Ogrodnik - Fortuna Wyry 1 : 1
Wyzwolenie - LKS Studzienice 1 : 2
Sponsorzy
  
 
Tabela
  Dom  PełnaWyjazd
  MF/AP
Pogoń Imielin25:26
2 Urania R.Śl.23:16
Fortuna Wyry23:14
AKS Mikołów14:03
Piast Bieruń12:03
Górnik MK16:13
Podlesianka K.15:03
LKS Studzienice13:03
MKS Lędziny13:03
10 Sparta Kat.28:53
11 Sokół Wola24:43
12 LKS Ogrodnik11:11
13 Wyzwolenie23:60
14 MKS Iskra11:20
15 LKS Łąka11:30
16 Górnik 0922:50
  MF/AP
Podlesianka K.38:19
Pogoń Imielin38:39
3 Urania R.Śl.33:66
AKS Mikołów28:26
MKS Lędziny37:46
LKS Studzienice25:16
Sparta Kat.310:66
Fortuna Wyry34:25
Piast Bieruń33:43
10 Górnik MK37:73
11 MKS Iskra35:63
12 Sokół Wola34:63
13 Wyzwolenie33:61
14 LKS Ogrodnik33:101
15 LKS Łąka35:130
16 Górnik 0932:80
  MF/AP
Podlesianka K.23:16
MKS Lędziny24:43
Sparta Kat.12:13
AKS Mikołów14:23
MKS Iskra24:43
Pogoń Imielin13:13
LKS Studzienice12:13
Fortuna Wyry11:11
Wyzwolenie10:01
10 LKS Ogrodnik22:90
11 Górnik MK21:60
12 Górnik 0910:30
13 Urania R.Śl.10:50
14 Piast Bieruń21:40
15 Sokół Wola10:20
16 LKS Łąka24:100