Home arrow Relacje arrow Rymer Rybnik - URANIA 2:4 (1:1)
sobota, 11 czerwiec 2016

Urania tuż za podium...

URANIA: Pardela, Skudlik , Gabryś, Krzywda, Grzesik, Kornas, Henisz, Mzyk, Szady, Miszka  (’87 Jańczak), Kot

Sędzia główny: Jakub Kołodziejczyk (Bytom)

Na ostatni mecz Uranii przypadł wyjazd do Rybnika na spotkanie z Rymerem. Tak ułożyła się tabela po 29 kolejkach, iż był to mecz bezpośredni a jego stawką było czwarte miejsce w lidze okręgowej. Od pierwszych minut tego spotkania było widać iż grają drużyny z podobnego poziomu. Pierwszą okazję mamy w 10 minucie gry gdy to Miszka po swoim wyjściu posyła piłkę obok słupka. Kolejną sytuację możemy odnotować w 21 minucie gdy to tym razem wypuszczony został Mzyk ale i on posyła piłkę obok słupka. Wreszcie w 30 minucie gry mamy pierwszy celny strzał w tym meczu – jego autorem Krzywda. Błyskawicznie bo już w odpowiedzi na akcję Uranii swój celny strzał odnotowali także gospodarze, na tyle skutecznie iż najpierw trafili w poprzeczkę a dobitka powędrowała już do siatki. W zasadzie można powiedzieć, że do 30 minuty z boiska wiało nudą, niestety po utracie gola to Rymer przejął niejako kontrolę nad widowiskiem. Paradoksalnie jedna z nielicznych kontr przyniosła Uranii wyrównanie – Skudlik trafia w bramkarza z bliskiej odległości jednak przy dobitce ten jest już bezsilny i drużyny schodzą do szatni przy stanie 1:1. Utrata gola a potem w zasadzie bramka do szatni podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Malujdy, gdyż to Kochłowiczanie zdecydowanie lepiej weszli w drugą część gry. Już pierwsza sytuacja mogła przynieść prowadzenie, jednak w dogodnej sytuacji Kochłowicznie przestrzelają nad bramką gospodarzy. W 52 minucie gry mamy dwa uderzenia „po krótkim” najpierw Mzyka, później Kota jednak w obydwu sytuacjach górą gospodarze. Minutę później mamy upragnione prowadzenie – piłkę z lewej strony wrzuca Kot a głową przy słupku do bramki wbija ją Miszka. W 66 minucie mamy kolejną szansę dla Uranii – najpierw próbuje Kot a chwilę później Szady uderza w długi róg ale obok słupka. W 68 minucie gry swoje „ostrzeżenie” posyłają gospodarze – najpierw piłka obija naszą poprzeczkę a dobitkę efektownie wyłapuje Pardela. Niezwykle emocjonująca zrobiła nam się końcówka tego spotkania – w 83 minucie gry pięknie w polu karnym złożył się zawodnik gospodarzy i uderzył  z półprzewrotki z woleja w okienko bramki Uranii. Kochłowiczanie nie chcieli już jednak oddać zwycięstwa i dwie minuty później ponownie wyszli na prowadzenie – Gabryś główką wrzuca na 6 metr a tu do siatki wpycha ją Miszka. W doliczonym czasie gry na pełnym spokoju bramkarza położył i posłał lekką piłkę do siatki Kot ustalając wynik tego spotkania na 2:4. Podsumowując początkowo mecz był wręcz nudny ale rozkręcił się tak bardzo, iż należy żałować że trwał tylko 90-parę minut. Cóż spoglądając wstecz i patrząc nawet na zagrożoną pozycję w lidze okręgowej Uranii czwarte miejsce przyjmujemy z najwyższą godnością... .