Home arrow Relacje arrow Pogoń Imielin - URANIA 1:2 (0:0)

Od początku gramy do końca...

URANIA: Pardela, Gabryś ('77 Piecha), Cieślik, Jańczak , M.Krzywda, Ł.Krzywda, Skudlik  , Henisz ('75 Skorupa), Zalewski ('80 Mzyk), Kornas, Kot

Sędzia główny: Marcin Knopek (Rybnik)

Widzów: 40

Doczekaliśmy się inauguracji rundy wiosennej, wprawdzie pogodowo były już w tym roku lepsze dni jednak co rusz padający deszcz i temperatura oscylująca wokół kilku stopni powyżej zera nie odstraszyły garstki kibiców przybyłych na stadion w Imielinie. Sam mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem ale doczekaliśmy się i sędzia Marcin Knopek gwizdnął po raz pierwszy. Początek mecz jak niemal cała pierwsza część gry na wybadanie rywala po zimowej przerwie. Serca nieco mocniej nam zabiły w 20 minucie gry, gdy to po kiksie Pardeli prezent dostali gospodarze ale nie potrafili tego skrzętnie wykorzystać i skończyło się na strachu oraz wybijaniu piłki przez naszą obronę. Pięć minut później swoją szansę miała Urania – z akcją poszedł Kornas, uderzył z niewielkiej odległości jednak zdołał sparować to golkiper Pogoni a przy dobitce Kota, popisał się efektowną interwencją. Urania w tej części właściwie jeszcze tylko raz stworzyła jako takie zagrożenie – Kornas w 38 minucie gry wykonywał rzut wolny z niemal połowy boiska na tyle potężnie, iż bramkarz zdołał tylko odkopnąć futbolówkę. Pierwsza część gry można powiedzieć że nawet z niewielką przewagą po stronie gospodarzy ale obydwa zespoły grały bardzo zachowawczo. Tuż pod koniec pierwszej części gry jak i na początku drugiej nad boiskiem przeszła ulewa i zrobiło się jeszcze chłodniej. Na szczęście w drugiej części spotkania o emocje zadbały obydwie drużyny grając już zdecydowanie bardziej ofensywny i otwarty futbol. Już pierwsza akcja Uranii mogła przynieść prowadzenie jednak Kornas posłał piłkę dość wysoko nad poprzeczką. W 56 minucie gry swoją szansę ma Pogoń jednak po rzucie wolnej strzał z bliskiej odległości posyłają również nad poprzeczkę. W 59 minucie gry Henisz wchodzi w starcie z bramkarzem, posyłając piłkę przez golkipera a temu z kolei udaje się ją sparować na rzut rożny. W 73 minucie gry znów próbują gospodarze – dwa strzały z bliskiej odległości wyłapuje Pardela. Dwie minuty później z akcją na lewym skrzydle idzie Kot, kładzie bramkarza wypuszczając piłkę do Kornasa a ten znów strzela...nad poprzeczką. Trzy minuty później z kontrą idą gospodarze obrona Uranii jednak nieprzepisowo w polu karnym zatrzymuje zawodnika co przekłada się na słuszną jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystują gospodarze a Urania nie chce zmarnować wysiłku tego spotkania i bierze się za odrabianie strat. Udaje się już w 83 minucie – po rzucie rożnym z bliskiej odległości piłkę do siatki posyła Skudlik i mamy remis. Mieliśmy już doliczony czas gry a obydwa zespoły nadal grały otwartą grę, przełożyło się to na jeszcze jeden rzut karny – tym razem dla nas zarobił go Jańczak a wykorzystał Kot i przy prowadzeniu 1:2 sędzia skończył spotkanie. Podsumowując tak jak mówiliśmy – pierwsza połowa bez wyrazu – rozgrzanie po zimie. Druga już zdecydowanie ciekawsza i miła dla oka a Urania już w pierwszym meczu pokazała że gra się do końca.