Home arrow Relacje arrow Pogoń - URANIA 0:3 (0:2)

Asekuracyjne derby dla Uranii...

URANIA: Pardela, Cieślik, Gabryś, Jańczak , M.Krzywda, Ł.Krzywda, Zalewski (’66 Kokoszka), Henisz, Skorupa , Skudlik  , Kot (’88 Palichleb)

Sędzia główny: Dawid Griner (Katowice)
Widzów: 65

Pierwszy derbowy pojedynek w Kochłowicach pomiędzy Uranią a Pogonią był bardzo zachowawczy i jedna bramka zadecydowała o zwycięstwie ówczesnych gospodarzy. Od rewanżu chcieliśmy oczekiwać czegoś więcej wszak Pogoń to obecnie drużyna środka tabeli a Urania wciąż delikatnie puka do ścisłej czołówki. Spotkanie okazało się jednak bardzo zbliżone do tego jesiennego i przez pierwsze pół godziny może i mamy dość szybką grę ale w środku pola, trochę nerwowości ale bez agresji i praktycznie nic się nie dzieje. Pierwsza sytuacja, pierwszy strzał w tym meczu to od razu bramka, bagatela w 34 minucie gry – na prawym skrzydle wypuszczony Łukasz Krzywda, dostrzegł Skorupę na drugiej stronie wystawił mu piłkę a ten posłał ją w długi róg i było 0:1. Co tu dużo mówić drugi strzał w tym spotkaniu to...druga bramka – w 45 minucie gry Kot na lewej stronie wycofuje piłkę na 7 metr a tu uderza Skudlik i piłka po rykoszecie ląduje w siatce. Pierwsza część gry kończy się więc przy prowadzeniu 0:2 i dwóch strzałach na bramkę. Cóż może nie tego oczekiwali kibice, by zobaczyć dwie akcje w ciągu 45 minut no ale trzeba patrzeć optymistycznie tym bardziej z perspektywy sympatyka kochłowickiej Uranii – dwa strzały dwie bramki -  stuprocentowa skuteczność. W drugiej połowie poza bramkami mieliśmy można powiedzieć jeszcze jeden celny strzał Uranii – w 67 minucie do wycofanej piłki doszedł Kot i strzelił tzw. „zawiesinę” która zmierzała w okienko bramki gospodarzy a golkiper gospodarzy był zmuszony sparować to na rzut rożny. O przebiegu gry w tym spotkaniu może też stanowić fakt iż pierwszy i to niecelny strzał zespół z Nowego Bytomia oddał w...70 minucie gry. W 75 minucie kolejną okazję miała Urania – Kot dobrze ograł obrońcę jednak z wykończeniem miał już spore problemy i puścił zbyt lekką piłkę w kierunku golkipera Pogoni. Derbowe zwycięstwo zostało przypieczętowane w 83 minucie gry gdy to po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Jańczak ustalając wynik spotkania na 0:3. Rezultat mógł być jeszcze nieco wyższy ale Henisz, który doszedł do dobrej piłki w polu karnym posłał ją wysoko ponad poprzeczką. Podsumowując – bardzo dziwny był to mecz, obydwa zespoły zagrały bardzo ale to bardzo asekuracyjnie, okazji mieliśmy jak na lekarstwo ale jak już były to na ogół padały bramki. Pogoń, cóż chyba widać było iż od początku spotkania liczy na remis no ale przy stracie goli nie oddając w całym spotkaniu celnego strzału trudno liczyć na punkty. Nas cieszy kolejne derbowe zwycięstwo i krok po kroczku odrabianie strat do czołówki.