URANIA: Pardela, Bujny , Cieślik , Gabryś, Henisz, Kornas, M.Krzywda, Ł.Krzywda, Seroka, Skorupa (’65 Piecha), Skudlik

Sędzia główny: Tytus Skowronek
Asystenci: Tomasz Michalik, Przemysław Marzec
KS ŚZPN Podokręg Bytom
Widzów: 80

Spotkanie z LKS-em Łąka po słabym meczu z Goczałkowicami miało być okazją do rehabilitacji. Zespół z Łąki tracił wszak tylko 3 punkty do Kochłowiczan więc szansa na zdobycz punktową jak najbardziej realna. Trener Malujda po spotkaniu z Podlesianką nieco przemieszał skład w wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy wracającego do formy Kornasa a także od pierwszych minuty Serokę no i niezwykle zaprawionego w ligowych bojach Bujnego, który od kolejnego powrotu do Uranii z powodzeniem radził sobie na A-klasowych boiskach. Atmosfera na Łące iście łąkowo-sielska łącznie z hymnem gospodarzy, który idealnie dopasowuje się do panującego tu klimatu. Początek meczu w tej zacnej otoczce jak najbardziej godny uwagi – już w czwartej minucie mamy całkiem przyzwoitą akcję z naszej strony – na prawym szedł Łukasz Krzywda, wystawił na środek do Bujnego, ten z kolei do wychodzącego Kornasa a Artur posłał piłkę ale niestety nad poprzeczkę. W 15 minucie meczu dostaliśmy dość konkretne ostrzeżenie od gospodarzy – wrzutka w pole karne i tu głową kierują zawodnicy LKS-u piłkę wzdłuż bramki nad poprzeczkę. Niestety w 18 minucie gry nieco przysnęliśmy w defensywie co skrzętnie wykorzystał Mateusz Habor wymanewrował naszych obrońców i w sytuacji sam na sam strzelił obok interweniującego Pardeli a tocząca się piłką obiła słupek i wpadła do bramki. Strzelona bramka nieco uspokoiła grę i nasze serca mocniej zabiły w 31 minucie gdy to Bujny podszedł do piłki ustawionej na 18 metrze przymierzył – huknął i trafił w...poprzeczkę. Pięć minut później ponownie próbuje Łąka, jednak tym razem w bardzo podobnej sytuacji do tej bramkowej górą Pardela. Przed przerwą Pardela jeszcze raz zmuszony był do efektownej interwencji przy słupku tym razem po rzucie wolnym. Po pierwszej części gry Urania przegrywała jedną bramką jednak pokazała, że może pokusić się o zdobycz punktową. Niestety szybko z głowy chciała nam to wybić Łąka i już w 51 minucie gry zdobyła drugiego gola – błąd w obronie i do odbitek piłki doskakuje Klaja, który z bliskiej odległości pokonuje Pardelę. Trener Malujda widząc, iż gra z doświadczonym Bujnym i Kornasem daje jakieś efekty postanowił jeszcze wnieść nieco doświadczenia zmieniając Piechę za Skorupę. Szansa jeszcze była gdyż w 74 minucie gry drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Adam Słomka, jednak konsekwencja gry na czas gospodarzy i postawienie wszystkiego na jedną kartę kosztowało nas utratę jeszcze dwóch bramek zdobytych przez Puchałę w samej końcówce spotkania. Podsumowując cóż po słabym meczu z Podlesianką trener Malujda postanowił coś zmienić sięgając po doświadczenie co na pewno dało jakiś efekt, gdyż mimo iż porażka bądź co bądź 4:0 to jednak gra z większym zaangażowaniem i chęcią ujmy nie przynosi a cóż proste błędy kosztowały nas utratę bramek...taki jest futbol. Za tydzień derby i mamy nadzieję, że tam Kochłowiczanie w pełni się zrehabilitują.