Home arrow Relacje arrow URANIA - Pogoń Ruda Śląska 2:0 (1:0)
URANIA - Pogoń Ruda Śląska 2:0 (1:0) Drukuj

Pogoń: Mickiewicz , Dynek (‘63Gołębiewski), Seiler, Piechaczek, Rek (’86 Komańdzik), Ilnicki, Bargiel, Zięcik, Matysek, Krajanowski , Roszak (2x )

URANIA: Pardela, P.Grzesik, Cieślik, Jańczak, Barczak , Nowak (’63 R.Grzesik), Kokoszka (’82 Szczyrba), Skudlik, Henisz , Bujny (’60 Kornas), Jurczyński (’60 Zalewski)

Sędzia główny: Tomasz Izydorczyk

Asystenci: Sebastian Bitulski, Krzysztof Postulka
KS ŚZPN Podokręg Zabrze

Widzów: 200

Z przedmeczowych rozważań wynikało, iż Pogoń na pewno jest do ogrania łatwo jednak powiedzieć trudniej zrobić. Urania jednak pokazała, że potrafi zagrać ciekawie dla oka a trener Malujda desygnując do gry tą samą jedenastkę co w meczu z Krupińskim potwierdził zaufanie jakim obdarzył chłopaków. Urania w derbowym pojedynku rozgrywanym nieco wcześniej niż zwykle bo już o godzinie 10-tej mogła objąć prowadzenie w 8 minucie – dość niespodziewaną piłkę w polu karnym otrzymał Jurczyński, który z tego wszystkiego nie zdołał jej opanować i ostatecznie futbolówkę wyłuskał Mickiewicz. W 20 minucie gry Henisz pokazał, iż w tym sezonie potrafi wykorzystywać błędy i zdobył swoją trzecią bramkę w bieżących rozgrywkach i co ciekawe trzecią lobując wysuniętego golkipera Pogoni. Kolejna dobra okazja to 32 minuta gry i do dobrze wystawionej piłki dobiega Bujny, jednak za bardzo się podpalił i posłał futbolówkę wysoko ponad bramką. Przed przerwą wynik mógł jeszcze podwyższyć Henisz, jednak posłaną przez niego piłkę z ostrego kąta odbija Mickiewicz. Niby spokojnie Urania prowadziła do przerwy, niby przeważała jednak było to tylko 1:0 i czekaliśmy na podwyższenie rezultatu by odetchnąć pełną piersią. Dosyć szybko postarali się oto podopieczni trenera Malujdy, gdyż już w 49 minucie tuż przy linii bocznej pola karnego sfaulowany został Bujny, do futbolówki podszedł Kokoszka i uderzył potężnie tuż pod poprzeczkę zaskakując tym samym Mickiewicza. Przy prowadzeniu 2:0, trener Uranii decydował się na kolejne zmiany, które jednak nie wniosły oczekiwanej świeżości do gry. Pogoń częściej już starała się konstruować akcje jednak chyba drugi gol Uranii dość skutecznie odebrał im wiarę w końcowy sukces. Warto jednak wyróżnić kilka sytuacji i tak w 64 minucie swoją szansę znów miał Henisz, jednak i tym razem po strzale z ostrego kąta góra Mickiewicz. Swoją najlepszą okazję zespół z „fryny” miał w 68 minucie gdy po rzucie rożnym efektownie piłkę wyłapywać musiał Pardela. Urania dowiozła więc spokojnie 2:0 do końca notując drugie zwycięstwo z rzędu. Za tydzień kolejne bardziej elektryzujące derby ale póki co cieszmy się z kompletu po dwóch kolejkach.