Home arrow Relacje arrow MKS II Siemianowice - URANIA 0:2 (0:0) (PP)
MKS II Siemianowice - URANIA 0:2 (0:0) (PP) Drukuj
wtorek, 22 sierpień 2017
 URANIA: Szweda, Barczak, P.Grzesik, R.Grzesik, Szady, Nowak, Szczyrba, Skudlik, Zalewski, Bujny, Szaton
Na zmiany weszli także: Kasprzyk, Kokoszka, Solorz, Szerzyna
Ku naszemu zmartwieniu mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice z rezerwą Ciaciany, Kochłowczanie rozgrywali na "hasioku" czyli bocznym boisku MKS-u Siemianowice kto kiedykolwiek był to wie jak antyfutbolowa jest to nawierzchnia. Tak czy inaczej trener Malujda dał odpocząć kilku piłkarzom a szansę z kolei dostali inni. Widowisko w pierwszej połowie nienależało do specjalnie porywających. Najlepszą okazję gospodarze mieli w 20 minucie gry gdy to po bardzo kontrowersyjnej pozycji spalonej sędzia mimo wszystko podyktował jedenastkę tak czy owak Szweda wyczuł intencję strzelca i wybronił rzut karny. Później raczej sytuację na boisku zdominowała Urania jednak raziła nieskuteczność i brak wykończenia. Drugą odsłonę Urania rozpoczęła od przypieczętowania przewagi - w 51 minucie rzut wolny wykonywał Bujny, wrzucił w pole karne a tu głową piłkę do siatki skierował Skudlik. Trener Malujda chcąc nieco oszczędzić zawodników przed sobotnimi derbami wpuścił młodzież co niestety sprawiło, że zaczęli dominować gospodarze. Nie udało się im jednak strzelić gola a w doliczonym czasie gry bramkę strzelił Zalewski - najpierw z gry, jednak sędzia odgwizdał chwilę wcześniej przewinienie i gol zostal zamieniony na rzut karny, którego również wykorzystał Zalewski i spotkanie skończyło się na 0:2. My czekamy więc na rywala w II rundzie, która zostanie rozegrana 12 września a póki co spoglądamy już w kierunku sobotnich derbów.