Home arrow Relacje arrow URANIA - Grunwald 6:1 (2:1)

Grunwald: Kurpasa, Wojtaczka, Babisz , Poprawa, Skorupa, Bartoszek (’69 Kozłowski), Malec, Ochnio, Majchzyk (’46 Gąsior), Ogłoza, Kiepura

URANIA: Pardela, P.Grzesik (’67 R.Grzesik), Cieślik, Jańczak, Barczak, Nowak (’60 Kornas), Kokoszka (’77 Szczyrba), Skudlik  , Henisz , Bujny  , Jurczyński (’60 Zalewski)

Sędzia główny: Adrian Sopniewski
Asystenci: Miłosz Dyszkiewicz, Sławomir Mikuła
KS ŚZPN Podokręg Katowice

Widzów: 400
Kolejne derby Rudy Śląskiej w których to Urania była zdecydowanym faworytem i rzeczywiście wynik pokazuje że zwycięstwo było zdecydowane choć nie przyszło tak łatwo. Pierwszym ciekawym akcentem tego spotkania była złamana chorągiewka wskazująca róg boiska przez sędziego asystenta. Chwilę musiała więc potrwać przerwa choć i tak błyskawicznie na placu gry została zastąpiona przez nową. Przerwa trwała w momencie gdy sędzia tego spotkania wskazał na „wapno” i musieliśmy odczekać nim jedenastkę skutecznie wyegzekwuje Bujny w 11 minucie gry pewnym strzałem. Dwie minuty później swoją okazję miał Nowak z prawej strony jednak zbyt ostry kąt i golkiper Grunwaldu sobie poradził. 16 minuta to z kolei strzał Bujnego z dalszej odległości ale „tylko” pieczętuje słupek bramki zielonych. 1:0 i wydawać by się mogło spokojne otwarcie spotkania, jednak jak się okazało za spokojne, Urania po kilkunastu minutach gry nieco już zlekceważyła rywala co zresztą skrzętnie wykorzystali goście – w 22 minucie piłka praktycznie spada na głowę Babiszowi a ten wpycha ją do siatki Pardeli. Zaczęło się robić nieco nerwowo i trener Malujda ostrzej motywował chłopaków do gry co przyniosło efekt w końcówce pierwszej połowy. I tak najpierw w 34 minucie gry Jurczyński wślizgiem wyłuskuje piłkę posyłając ją jednocześnie tuż nad poprzeczkę. Natomiast w 40 minucie gry na potężny strzał z dalszej odległości niemal w okienko decyduje się Kokoszka i ponownie daje Uranii prowadzenie. Do szatni mogło być 3:1 i można powiedzieć „po meczu” ale na chwilę przed końcowym gwizdkiem dobrą piłkę nieco zlekceważył Henisz i posłał zbyt lekki strzał z bliskiej odległości by mógł zagrozić Kurpasowi. Do przerwy Urania prowadziła więc 2:1 i po tym ostrzeżeniu ze strony gości w pierwszej połowie trzeba było spokojnie wyczekać podwyższenia rezultatu by odetchnąć z ulgą. Wynik drugiej połowy mogli jednak otworzyć goście – w 47 minucie Kiepura uderzył z lewej strony i Pardela popisał się efektowną interwencją. Upragnione podwyższenie rezultatu przyszło w 62 minucie – świeżo wpuszczony na boisko Kornas wystawia Heniszowi a ten uderza po długim i jest 3:1. Sześć minut później z akcją poszedł Skudlik – pierwszy jego strzał zdołał odbić bramkarz ale przy dobitce był już bezsilny. W 70 minucie piłkę „z kozłem” uderza Cieślik i ta wędruje nad poprzeczkę. Ten sam zawodnik ratuje nas 5 minut później – po błędzie w obronie piłkę przejął Kiepura, mija Pardelę a z pustej bramki futbolówkę wybija właśnie Cieślik. W 78 minucie mamy już 5:1 – drugą swoją bramkę notuje Skudlik – tym razem po rzucie rożnym głową kieruje ją do siatki. W 87 minucie wynik ponownie z rzutu karnego i ponownie wykorzystuje Bujny. Mecz kończy się więc najwyższym zwycięstwem Uranii w historii pojedynków Urania - Grunwald 6:1. Może ktoś powiedzieć, że goście zagrali słabym składem...cóż takie realia a za X-lat nikt nie będzie pamiętał jakim składem grał Grunwald natomiast wynik zapisał się w najświeższej historii Uranii.