Home arrow Relacje arrow AKS Mikołów - URANIA 5:3 (3:3)

URANIA: Pardela, Cieślik (’67 R.Grzesik), Jańczak, P.Grzesik, Barczak, Kornas, Nowak , Skudlik (’82 Szczyrba), Henisz  , Jurczyński (’78 Szaton), Zalewski

Sędzia główny: Bartosz Bielaś
Asystenci: Tomasz Jurek, Amadeusz Gędłek
KS ŚZPN Podokręg Katowice
Widzów: 150

Pierwszy mecz wyjazdowy i to od razu z AKS-em Mikołów miał Nam dać odpowiedź na co tak naprawdę stać Kochłowiczan po trzech gładkich zwycięstwach na własnym obiekcie. Stadion w Mikołowie pokazuje, że można sprytnie połączyć obiekt lekkoatletyczny z boiskiem piłkarskim i to zadbanym nie wspominając o niemalże idealnej murawie. Temperatura tylko już jakby jesienna poza tym niewielkim mankamentem piękne warunki nic tylko grać. Dodatkowo dość licznie stawili się sympatycy rudzkiej Uranii, którzy wspierali dopingiem swych pupili. Minęła godzina 16-ta i pozostało już skupić się na pojedynku – pierwszy akcent po stronie gospodarzy – w 7 minucie poszła akcja lewą stroną, minięty Pardela, strzał z ostrego kąta po długim i jest 1:0. Co ciekawe na odpowiedź Uranii nie musieliśmy długo czekać bo już w 13 minucie dobrze na środek wypuszczony został Henisz i nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza AKS-y. Nie minęły następne dwie minuty a to Urania była na prowadzeniu – strzał z dalszej odległości oddał Nowak i ku zaskoczeniu wszystkich piłka przy słupku wylądowała w siatce. Dwudziesta czwarta minuta i znów mamy remis – tym razem dość czytelna wrzutka z lewej strony pola karnego na głowę i piłka skierowana przy słupku ląduje w siatce. Pięć minut później znów Urania na prowadzeniu, tym razem Zalewski po szybko rozegranym rzucie wolnym i z ostrego kąta po rękach bramkarza umieszcza piłkę w siatce. Taki szybki i żywy mecz do przerwy mimo zimna rozgrzał temperaturą i rozbudził apetyty na drugą połowę. Niestety druga odsłona w wykonaniu podopiecznych trenera Malujdy wyglądała zgoła odmiennie co przełożyło się na poczynania gospodarzy i przede wszystkim na wynik. W 62 minucie gry Piszczek wykorzystuje indywidualny błąd naszego obrońcy, mija zawodnika i strzela bardzo przytomnie przy słupku obok interweniującego Pardeli. Chwilę później Pardela dwukrotnie wybrania nasz zespół w sytuacjach sam na sam. W 82 minucie meczu mieliśmy praktycznie pierwszą okazję dla Uranii w drugiej części gry i gdy wydawało się, że piłka znajdzie drogę do siatki wówczas zawodnik gospodarzy praktycznie ściąga piłkę z nogi i wszystko spełzło na niczym. W 89 minucie kolejny indywidualny błąd w obronie pozbawia nas złudzeń i w sytuacji sam na sam po rękach Pardeli piłka ląduje w bramce. Mecz kończy się więc wynikiem 5:3 i trudno tak naprawdę powiedzieć co się stało. Pierwsza połowa mimo błędów w obronie była super otwartym widowiskiem. Na drugą część meczu wyglądało jakby wyszedł inny zespół, zabrakło akcji ofensywnych co przełożyło się na częste przebywanie napastników AKS-y na naszej połowie a przy co tu dużo mówić bardzo przeciętnej defensywie Uranii w dniu dzisiejszym skończyło się tak a nie inaczej. Za tydzień mecz z liderującymi Kosztowami i będzie trzeba rozegrać całe spotkanie na najwyższych obrotach.