Iskra Pszczyna - URANIA 2:1 (1:0) Drukuj

URANIA: Pardela, Gomola , Skudlik, Barczak, R.Grzesik (’52 Bujny), Nowak, Kornas, Szczyrba , Henisz , Jurczyński (’74 Szaton), Zalewski

Sędzia główny: Krzysztof Postulka
Asystenci: Przemysław Burliga, Adam Pietryga
KS ŚZPN Podokręg Zabrze

Widzów: 40

Po ostatnim bardzo emocjonującym spotkaniu z Unią Kosztowy można było do Pszczyny jechać z optymizmem. Wprawdzie znów zespół nie mógł wystąpić w najmocniejszym zestawieniu jednak miniony mecz na Tunkla pokazał że można i takie mecze wygrywać. Niestety bardzo szybko nasz optymizm w ponure „jesienne” popołudnie ostudził zespół Iskry – pierwsza ich akcja przyniosła rzut rożny a jego wykonanie było perfekcyjne – wrzutka tuż przed bramkę tu piłka skierowana wprost do siatki i po dwóch minutach mieliśmy już 1:0 dla gospodarzy. Urania mogła w miarę szybko odrobić straty jednak dośrodkowanie z lewej strony w 16 minucie gry zmarnował Barczak, który z czterech metrów na pustą bramkę posłał piłkę wysoko…wysoko ponad poprzeczkę. Gospodarze nie grali z jakimś specjalnym polotem jednak młoda walcząca drużyna pokazała, że to wystarczy a swój wynik mogli podwyższyć w 26 minucie gdy to posłali mocne uderzenie z ostrego kąta ale pewnie futbolówkę wyłapał Pardela. Urania w tej części gry pokazała się jeszcze raz – w 37 minucie po wrzutce w pole karne mamy „totalny bilard” jednak piłka lecąc już do siatki odbija się również od obrońców i ostatecznie opuszcza pole gry. Chwilę później Robert Grzesik dobrze poszedł lewą stroną ale wszystko skończyło się tylko na rzucie rożnym. W początkowym okresie drugiej połowy Urania starała się jeszcze coś stworzyć czego dowodem może być choćby strzał Bujnego z ostrego kąta po długim jednak i tym razem skończyło się tylko na rzucie rożnym. Niestety w 66 minucie gry po błędzie w naszym rozegraniu z kontrą idą gospodarze i strzał po długim rogu obok interweniującego Pardeli daje 2:0. Druga bramka już praktycznie rozstrzygnęła o zwycięzcy tego spotkania – Urania nieudolnie konstruowała ataki natomiast gospodarze okazji mieli coraz więcej i tak w 76 minucie gry po strzale z lewej strony efektownie wyciąga się Pardela a pięć minut później znów efektownie nasz bramkarz tym razem po strzale zza pola karnego w okienko. W 85 minucie gry udało się Uranii zdobyć kontaktową bramkę, konkretnie trafienie zaliczył Henisz który wślizgiem doskoczył do „wyplutej” przez bramkarza piłki i od słupka skierował ją do siatki. Niestety to było wszystko co Urania dziś mogła zdobyć a szkoda bo rywal na pewno był w naszym zasięgu. Trudno tu dopatrywać się przyczyn tej porażki po prostu Kochłowiczanie zagrali dziś zdecydowanie poniżej poziomu jaki prezentowali w 5 poprzednich kolejkach, zabrakło takiego zaangażowania i gry z przysłowiowym „zębem” co przełożyło się na taki a nie inny rezultat.