Home arrow Relacje arrow Pogoń Ruda Śląska - URANIA 3:2 (0:2)
Pogoń Ruda Śląska - URANIA 3:2 (0:2) Drukuj

Pogoń: Bąbka, Gołębiowski, Lein, Seiler , Kowalski , Iwański, Blaszke, Cichoń, Matysek, Ilnicki, Cioch
Na zmiany weszli: Szymański, Bargiel, Domagała

URANIA: Pardela, P.Grzesik, Cieślik, Skudlik, R.Grzesik, Nowak, Krzywda, Kokoszka, Zalewski, Gondek, Bujny

Na zmiany weszli: Rodasik , Piecha, Ogiński, Barczak

Sędzia główny: Jacek Klica
Asystenci: Sławomir Sobiesiak, Tomasz Żmuda
KS ŚZPN Podokręg Bytom

Widzów: 20
Trochę czekaliśmy od jesiennych potyczek ligowych na ciąg dalszy zmagań w lidze okręgowej. W końcu nadeszła wiosna i ta w kalendarzu i ta boiskowa – tuż po godzinie 10:00 na sztucznej murawie w Nowym Bytomiu wybiegły jedenastki Pogoni i Uranii. Mecz poprzedziła minuta ciszy ku czci śp. Krzysztofa Seweryna (m.in. pełniącego funkcję Prezesa Podokręgu Bytom) i cztery minuty po godzinie 10-tej sędzia Pan Jacek Klica gwizdnął po raz pierwszy inaugurując tym samym wiosnę w naszej grupie.  Mimo, iż to derbowy pojedynek i jak dla Kochłowiczan mimo wszystko wyjazdowy, niewątpliwym faworytem spotkania była Urania i tak też nam się mecz rozpoczął. Już w szóstej minucie spotkania sędzia dyktuje rzut wolny za polem karnym Pogoni, do futbolówki podchodzi Bujny i uderza czysto technicznie w okienko bramki gospodarzy zdobywając pierwszą bramkę w 2018 roku. W 22 minucie gry znów mamy rzut wolny tuż za pole karnym, tym razem do futbolówki podchodzi Kokoszki ale uderza w mur a chwilę później po wejściu Bujnego piłkę tuż przed bramką przechwytuje obrońca z bramkarzem. W 29 minucie – kolejna okazja - rozegranie, z piłką wchodzi Bujny i uderza nieco od niechcenia a futbolówka wpada do bramki tuż przy słupku. Paradoksalnie Urania po zdobyciu drugiej bramki zaczęła grać nieco nonszalancko chcąc chyba wjechać do bramki rywala co zaczęła wykorzystywać Pogoń – oddając pierwszy niecelny strzał w 37 minucie gry. Tuż przed końcowym gwizdkiem najlepszą okazję w tej części gry miał Bujny – uderzył w sytuacji sam na sam...wprost w bramkarza. Pierwsza połowa więc zdecydowanie pod dyktando Uranii i mimo że w końcowym fragmencie Pogoń dała o sobie znać to jakoś specjalnie nie zagroziła i ze spokojem można było wyczekiwać drugiej części gry. Jak się jednak okazało nic bardziej mylnego, widać trener gospodarzy widział co się dzieje w szeregach Uranii i zdeterminowana Pogoń od pierwszych minut ruszyła ostro do ataku. W 51 minucie mamy rzut rożny dla gospodarzy wówczas jeszcze Pardela sparował na przeciwległy róg, po tym z kolei mamy dośrodkowanie i strzał ze środka Kowalskiego w wolną przestrzeń bramki Uranii przynosi gol kontaktowy. Gospodarze idą za ciosem i po dośrodkowaniu z dalszej odległości w polu karnym piłkę do bramki głową kieruje Cioch i mamy remis. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 73 minucie gry jednak najpierw po strzale z prawej strony obijają słupek bramki Pardeli by po dobitce z drugiej strony obronną ręką wyszedł nasz golkiper. Najlepszą okazję w tej części gry dla naszego zespołu miał Piecha w 80 minucie gdy to przystrzelił w polu karnym jednak obrońca Pogoni jakimś cudem wyniósł piłkę nad bramką. Urania za wszelką cenę chciała zainkasować trzy punkty co niestety przypłaciła porażką – w 88 minucie do piłki wrzuconej w pole karnego doskakuje Cioch i głową kieruje ją w długi róg ustalając wynik spotkania na 3:2. Podsumowując Urania była faworytem tego spotkania i pierwsza połowa także to zdawała się potwierdzać, zbyt duża nonszalancja i chyba zlekceważenie rywala w ostatecznym rozrachunku dało nam gorzką lekcję – wszak derby to derby rządzą się swoimi prawami i nikt tu nawet zdecydowanie słabszy nie będzie odpuszczał. Pogratulować w tym miejscu wypadałoby rywalowi, gdyż widać młody zespół potrzebujący zgrania i ogrania pokazał wolę walki co dziś na Uranię wystarczyło... . Za tydzień derby w Halembie i mimo, że zespoły dzieli przepaść także i do tego rywala należy podejść z szacunkiem i pełnym zaangażowaniem.

AKS Mikołów514:115