Home arrow Relacje arrow Kamionka Mikołów - URANIA 4:5 (PP)
Kamionka Mikołów - URANIA 4:5 (PP) Drukuj
wtorek, 21 sierpień 2018

Otwarty, ofensywny mecz w Pucharze…

We wtorkowe popołudnie Kochłowicka Urania udała się do pobliskiego Mikołowa by zmierzyć się w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu z tamtejszą B-klasową Kamionką. Trener Mikusz wykorzystując termin a także mając w uwadze startujące lada dzień rozgrywki A-klasowe, przetasował nieco składem desygnując do gry zawodników tak pierwszej drużyny jak i rezerw.

Mecz rozpoczął się po naszej myśli, gdyż już w 5 minucie gry Szaton poszedł z prawej strony, uderzył piłkę pod dość ostrym kątem i ta wylądowała w okienku bramki gospodarzy. Tak też wyglądał początek tego spotkania – Kamionka chyba nieco wystraszona wyżej notowanego rywala no i jakby nie było w pierwszym oficjalnym spotkaniu tego sezonu nie potrafiła zbyt wiele zdziałać. Tak spotkanie wyglądało do 24 minuty wówczas to Kamionka wywalczyła rzut wolny tuż za polem karnym – precyzyjne wykonanie obok muru i przy słupku przynosi remis gospodarzom. Bramka ta zdecydowanie uskrzydliła zespół gospodarzy, którzy poczyniali sobie coraz śmielej aż do 36 minuty gdy to ich konsekwencja przyniosła prowadzenie – wykorzystali zupełną dezorientację w naszym polu karnym i w sytuacji sama na sam zdobywają drugą bramkę. Po utracie gola do odrabiania strat rzuciła się Urania a najbliżej tego był Szaton w 42 minucie gry, gdy to jego uderzenie w sytuacji sam na sam instynktownie wybronił golkiper Kamionki. Tuż po wznowieniu gry mieliśmy bramkę wyrównującą – prawym skrzydłem poszedł Szaton uderzył w środek pola karnego a tu próbujący ratować sytuację zawodnik Kamionki kieruje futbolówkę do własnej siatki. W 53 minucie to Urania była już na prowadzeniu – sytuacja analogiczna do rzutu wolnego gospodarzy, po którym zdobyli bramkę – zza pola karnego, obok muru tuż przy słupku i mamy 2:3. Ku naszemu zaskoczeniu błyskawicznie odpowiadają gospodarze – po wznowieniu gry nieco rozluźniona obrona Uranii dopuszcza do sytuacji sam na sam co skrzętnie wykorzystuje Kamionka trafiając po raz trzeci. W 62 minucie gry Kochłowiczanie wykorzystali specyficzne dość wąskie boisko w Mikołowie i po rzucie rożnym piłkę głową pod poprzeczką umieszcza Barciaga. W 81 minucie gry mamy dość duże zamieszanie w polu karnym i Rodasik wystawia a środek a ponownie Barciaga zdobywa gola tym razem wbijając do pustej bramki. Gdy wydaje się już, że prowadzenie spokojnie dowieziemy do końca błąd popełnia Szweda, który lekceważy podanie od obrońcy i dźwigając nogę przepuszcza piłkę do siatki. W końcówce spotkania gospodarze próbowali jeszcze wyrównać stan meczu ale zabrakło precyzji no i chyba sił (zawodników łapały już skurcze). Podsumowując pucharowy mecz w tygodniu Kochłowiczanie poświęcili na przećwiczenie paru wariantów a kibicom mecz mógł się podobać, gdyż było dużo ofensywnej gry, dużo bramek no i nawet nieco śmiechu… .

LKS Tęcza721:519
LKS Niwy723:818
Szczakowianka631:615