Home arrow Relacje arrow AKS Wyzwolenie Chorzów - URANIA 1:2 (1:0)
AKS Wyzwolenie Chorzów - URANIA 1:2 (1:0) Drukuj

AKS: Stopyra, Florczyk, Serafin, Zachariasz, Balzer, Lipniak, Sopolski, Kocur , Bargiel, Gut, Kramarczyk

URANIA: Pardela, Rejmanowski, Cieślik, P.Grzesik , Rodasik, Nowak, Krzywda, Zalewski , Maciaszczyk , Henisz, Bujny

Sędzia główny: Adrian Sopniewski
Asystenci: Jarosław Krysiak, Miłosz Dyszkiewicz
KS ŚZPN Podokręg Katowice

Widzów: 20
Od meczu w pobliskim Chorzowie z drużyną AKS-u wymagaliśmy przede wszystkim punktów, wszak dwa poprzednie wyjazdowe spotkania chcielibyśmy szybko usunąć ze swej pamięci – dotkliwa porażka na Podlesiance i od 0:2 do 4:2 w Pszczynie. Dziś szansa na punkty była niebywała wszak Urania jechała na boisko zespołu zamykającego ligową tabelę z dorobkiem ledwie dwóch punktów. Początek spotkania, które rozpoczęło się niestety w padającym deszczu nie wskazywało na to iż o punkty będzie tu łatwo. Nie mniej jednak Urania miała kilka okazji i tak w 4 minucie Nowak dostał dobrą piłkę w polu karnym będąc jednak tyłem do bramki nie zdołał dobrze się ustawić i wszystko skończyło się na rzucie rożnym. Dziesięć minut później rzut wolny z dalszej odległości wykonywał Cieślik jednak piłka po jego strzale poszybowała wysoko ponad bramką. Ostatni kwadrans pierwszej części gry to już jednak niebywała dominacja Uranii na boisku w Chorzowie, warto tu przytoczyć choć kilka okazji i tak w 29 minucie Bujny z prawej strony wrzucił pięknie do Grzesika ale ten również posłał futbolówkę ponad bramkę. Dwie minuty później znów Bujny wystawia tym razem do Nowaka ale ten w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza gospodarzy. Minutę później kolejna okazja Nowaka, tym razem piłka wystawiona na 4 metr ale futbolówka co...mija bramkę i tu bardzo wysoko. Kolejna okazja i kolejna wysoce przestrzelona, tym razem za sprawą Henisza. No i gdy tak upływały minuty a Urania raz po raz atakowała bramkę gospodarzy, zabójczą kontrę przeprowadził AKS – zejście do środka i tzw. „strzał życia” przyniósł im prowadzenie. Tuż po zdobyciu gola znów Urania mogła wyrównać jednak i tym razem wpierw piłka obija słupek a dobitka na bagatela pustą bramkę ponownie...niecelna. Podsumowując – pierwsza część gry zdecydowanie pod dyktando Uranii a jedna jedyna akcja z kontry gospodarzy dała im prowadzenie. Cóż gra wyglądała dobrze, brakowało skuteczności grunt to się podnieść po tym ciosie. Wszystko wskazywało, że druga połowa rozpocznie się z takim samym animuszem jak pierwsza, nawet pierwsza akcja Uranii to wrzut z autu i cóż znów strzał Nowaka z bliskiej odległości ponad bramką. Później jednak nie było tak różowo, dużo gry w środku pola i chaosu przekładało się na sporadyczne akcje – w 60 minucie gry mamy wycofanie piłki do Zalewskiego ten strzela technicznie ale obok bramki. Przełomowa okazała się 70 minuta gry, gdy to mamy faul w polu karnym, do jedenastki podchodzi Zalewski i zamienia ją na bramkę. Dalsze minuty płynęły, czas uciekał i zaczynaliśmy już wierzyć, że i punkt trzeba będzie poszanować. Jednak nie tym razem – po rzucie rożnym do kozłującej piłki dochodzi Maciaszczyk i wbija ją do pustej bramki a chwilę później arbiter kończy to spotkanie. Cóż Urania w przekroju całego spotkania na pewno zasłużyła na zwycięstwo, że w takich okolicznościach cóż na tym chyba całe piękno futbolu polega – masz olbrzymią przewagę a tracisz gola a gdy już bierzesz co jest zgarniasz całą pulę... .