Home arrow Relacje arrow URANIA - LKS Studzienice 8:1 (5:0)
URANIA - LKS Studzienice 8:1 (5:0) Drukuj

Studzienice: R.Janosz, Faloch, Kumor, Furtok , K.Grzechnik, Pilar, Ł.Grzechnik, B.Janosz, P.Janusz, W.Janosz , Zemła

URANIA: Pardela, Barczak, Cieślik, P.Grzesik, Rejmanowski, Nowak, Krzywda , Zalewski (’73 Piecha), Maciaszczyk  , Bujny  (’68 Rodasik), Henisz

Sędzia główny: Michał Ficiński
Asystenci: Marcin Soja, Daniel Chmurzyński
KS ŚZPN Podokreg Sosnowiec

Widzów: 100
Do Kochłowic przyjechał do nas ciekawy przeciwnik – LKS Studzienice – beniaminek z podokręgu Tychy. Nikt chyba jednak nie przypuszczał, że nowy zegar który od kilku spotkań nam towarzyszy zostanie intensywnie przetestowany. Wszystko w tym meczu potoczyło się dość szybko, już w 4 minucie okazję miał Henisz, trafił jednak wprost w bramkarza gości. Minutę później znów Henisz i po odbiciu piłki Maciaszczyk nie wykorzystali swoich szans. Groźnie odpowiedzieli także goście – w 8 minucie gry mają dwa rzuty rożne, po których napędzili nam sporo strachu. Przełomowa okazała się 10 minuta gry – z prawej strony wrzuca Bujny a głową pod poprzeczkę piłkę kieruje Krzywda i mamy 1:0. Sześć minut później było już 2:0, tym razem za sprawą samego Bujnego – najpierw zwiódł obrońcę, później strzelił i po ręce bramkarza piłka wpada przy słupku. Trzy minuty później próbę podejmują goście a konkretnie Zemła, który wymanewrował naszych obrońców niczym pachołki oddał jednak niecelny strzał. W 22 minucie przełamał się także Dawid Henisz, który w polu Bujny i strzela od słupka. W 28 minucie gry możemy mówić o sporym szczęściu – piłkę uderza Zemła ta odbija się od dwóch przeciwległych słupków i wypada z bramki. W 35 minucie gry z dalszej odległości próbuje Bujny – ma sporo czasu na wbiegu uderza piłkę i ta obija poprzeczkę bramki gości. Trzy minuty później znów próbuje Bujny tym razem z bliskiej odległości obija bramkarza a dobitkę wykorzystuje Maciaszczyk ustalając wynik na 5:0 do szatni. Było bardzo dobrze – 5:0 do przerwy, przeciwnik już praktycznie na kolanach nic tylko dobić... . Cóż w zasadzie tuż po wznowieniu gry rywal dobił się sam – Furtok nie zdążył za naszym napastnikiem wychodzącym na czystą pozycję, pociągnął go za koszulkę i sędzia nie miał wyjścia musiał ukarać go czerwoną kartką. Pomimo gry w „10-tkę” gościom w 57 minucie udało się zaliczyć honorowe trafienie – z ok. 25 metrów uderzył Wojciech Janosz na tyle precyzyjnie, że piłka wylądowała tuż przy słupku. W 61 minucie gry Bujny poszedł lewą stroną wystawił piłkę na środek, tu „wślizguje” się Henisz zdobywając szóstą bramkę. Osiem minut później po rzucie rożnym obrona gości została „rozklepana” i z bliskiej odległości piłkę wbił Maciaszczyk. Wynik w 75 minucie gry ustalił Henisz, wykorzystując błąd obrony posłał piłkę z ostrego kąta notując hattrick a boiskowy zegar wskazał na 8:1 !!! Cóż powiedzieć po takim meczu, przeciwnik nie był taki słaby, udało się po prostu wykorzystać wiele z nadarzających się sytuacji a przy pewnym wyniku goście już nie potrafili się podnieść. Wynik na pewno cieszy, Urania odnotowuje czwarte zwycięstwo na własnym boisku i stadion przy ulicy Tunkla ponownie zamienia się w twierdze... .

AKS Mikołów514:115