AKS: Szczepek, Wieczorek, Sikora, Lesik (’89 Zgliński), Zamojda (’83 Frankowski ), Oltman, Czyż (’58 Prus), Mazurek, Biernacki  (’58 Olszewski), Piekarz, Brysz

URANIA: Pardela, Barczak (’54 Rodasik), Cieślik, Krzywda, Grzesik, Nowak, Maciaszczyk (46 Kokoszka), Zalewski , Henisz, Bujny, Rejmanowski (’46 Gomola)

Sędzia główny: Dawid Woliński
Asystenci: Wojciech Rafalski, Piotr Skalski
KS ŚZPN Podokręg Bytom
Widzów: 150

Spotkanie z liderującym AKS-em Mikołów poprzedziła minuta ciszy ku czci pamięci Augustyna Bujaka, który był jednym z ojców największych sukcesów w historii Naszego klubu. Pozostało mieć nadzieję, że zawodnicy w dniu dzisiejszym choć trochę nawiążą do tradycji i postawią twarde warunki zespołowi z Mikołowa. Początek meczu dość spokojny, widać było nieustępliwość gości ale mimo to cierpliwość nie ruszyli na hura na rywala tylko konsekwentnie czekali raz po raz przesuwając swoje akcje. Okazję miała także Urania, która po dośrodkowaniu Rejmanowskiego na 11 metr posłała piłkę wysoko ponad poprzeczką. Goście poczyniali sobie coraz śmielej doprowadzając w końcu do utraty gola przez Uranię. Miało to miejsce w 32 minucie gdy zupełnie przysnęli nasi obrońcy i na pustą pozycję wyszedł Lesik i strzelił ponad interweniującym Pardelą. Stracona bramka i sposób w jak łatwy ona padła odebrał zupełnie zaangażowanie podopiecznym trenera Mikusza co skutecznie wykorzystali goście. W 37 minucie aż czterech naszych obrońców stało wokół Biernackiego, do którego doszło mimo wszystko podanie i z zimną krwią „położył” Pardelę i płaskim strzałem podwyższył wynik. Cztery minuty później znów mimo asysty obrońcy skuteczny okazuje się Biernacki i z dość trudnej pozycji posyła strzał w długi róg i wyprowadzając swój zespół na 0:3 do szatni. Trzy w dość łatwy sposób stracone bramki i praktycznie zerowe zagrożenie po drugiej stronie musiało wpłynąć na decyzje personalne w składzie Kochłowiczan. Gra jednak nieznacznie tylko się zmieniła i goście mieli swoje kolejne sytuacje jak choćby w 61 i 62 minucie gdy to w sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł Pardela. Mamy też swoją sytuację – w 63 minucie gry Bujny decyduje się na strzał z 16 metra jednak Szczepek wyciągnął się jak długi i mamy tylko rzut rożny. 83 minuta gry to faulowany Bujny w polu karnym a jedenastkę na gola zamienia Zalewski. Goście jednak dla świętego spokoju dwie minuty później również zdobywają bramkę tym razem świeżo wpuszczony Frankowski dostał piękne podanie i umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. Cóż, nie da się ukryć iż zespół AKS-u był poza naszym zasięgiem. Trzeba tylko wyciągnąć wnioski i zdecydowanie poprawić defensywę, gdyż w ostatnich meczach tracimy po 4-5 bramek a w dniu dzisiejszym AKS pokazał nam jak łatwo można rozpracować naszych obrońców. Czasu na poprawę jest niewiele bo już za tydzień gościmy zespół z Woli i jeśli mamy jeszcze w tej rundzie punktować to okazja ku temu wydaje się niezła… .