Home arrow Relacje arrow URANIA - Górnik MK Katowice 2:2 (1:2)
URANIA - Górnik MK Katowice 2:2 (1:2) Drukuj

Górnik MK: Gulec, D.Honysz, K.Honysz, Lipok , Pietrzyk (’52 G.Ochojski), Jurowicz, Pijarski, Bąk, K.Ochojski  , Dąbrowiecki, Jędrysik

URANIA: Pardela, Rodasik, Cieślik, Kokoszka (2x ), Rejmanowski , Nowak (’77 Ogiński), Krzywda, Zalewski, Maciaszczyk, Bujny, Henisz

Sędzia główny: Zbigniew Szymanek
Asystenci: Tomasz Szczepanik, Mariusz Szymanek
KS ŚZPN Podokręg Katowice

Widzów: 120
Ostatni mecz tego roku przed własną publicznością przypadł niestety w nienajlepszą pogodę a mimo to sąsiad w tabeli i w sumie nie tak również odległy na mapie rywal przyciągnął trochę osób na Tunkla. Ci, którym nie przeszkadzała aura nie mają co żałować mecz od samego początku mógł się podobać. Trzecia minuta mogła już przynieść nam prowadzenie – Nowak w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza gości. Nie minęły kolejne trzy minuty a ponownie przed szansą Urania tym razem Bujny nieco za bardzo się „połasił” i jego strzał został zablokowany. Jeśli by liczyć dwie poprzednie jako stuprocentowe sytuacje to w 17 minucie gry winno być 3:0 – mamy bardzo dobrą wrzutkę na 8 metr a tu Henisz dokłada nogę jednak tak niefortunnie że futbolówka zamiast wpaść wprost do bramki wraca tam skąd wróciła i mija bramkę gości. A propo gości też mieli swoją szansę w 19 minucie gry – Jędrysik strzelił z bliskiej odległości a Pardela zdołał tylko sparować piłkę. Wreszcie w 23 minucie gry w końcu po tylu niewykorzystanych szansach strzela Henisz po długim rogu i jest 1:0. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrą stronę jednak w 28 minucie mamy wrzutkę w nasze pole karne, tu niestety śliska piłka przeszła Pardeli przez ręce co wykorzystał Ochojski strzelając tuż przy słupku. Niestety dziesięć minut później ponowna akcja gości i ponownie wykorzystuje sytuację Ochojski, który końcówką buta lobuje wysuniętego Pardelę. I tym sposobem Urania, która naprawdę nieźle rozegrała pierwszą część, marnując kilka setek schodziła do szatni pokonana. Nie mieliśmy pewności jak rozpocznie się druga część gry, sytuacja była dość klarowna – Urania musi odrabiać straty a goście by mieć spokój potrzebują kolejnego gola. Na szczęście po nerwowym rozpoczęciu już w 47 minucie gry udaje się Kochłowiczanom – do piłki w polu karnym dochodzi Henisz i puszcza ją obok interweniującego Gulca. Swoje sytuacje w tym meczu miały obydwie strony, obiektywnie więcej setek mieli Kochłowiczanie i choć gole już nie padły warto przytoczyć kilka z nich. W 65 minucie gry Nowak próbuje z bliskiej odległości ale intuicyjnie broni bramkarz gości. Minutę później wypuszczony Henisz, kładzie bramkarza jednak uderza odchodzącą piłkę i ta wędruje obok bramki. W końcowych minutach mógł jeszcze pokusić się Maciaszczyk jednak mimo asysty obrony puszcza futbolówkę obok bramki. Mecz zakończył się więc pierwszym remisem Uranii w bieżących rozgrywkach i mimo, że optycznie mieliśmy przewagę to jednak gościom nie można odmówić walki i swoich sytuacji przez co wynik mógł być korzystny w każdą stronę. Po ostatnim spotkaniu na Tunkla kibice podziękowali swoim zawodnikom tak jednej jak i drugiej drużyny a później mieliśmy równie ciekawą sytuację otóż kibice Uranii mimo wiadomych animozji na linii Kochłowice – Murcki/Kostuchna podziękowali kibicom Górnika za przybycie co zasługuje na pełne słowa uznania i szacunek – każdy dopinguje i wspiera swoją drużynę ale szacunek dla rywali pozostaje... .

Wawel Wirek29:16
Szczakowianka16:03
Górnik MK15:23
Wojkowice15:23
Pogoń Imielin14:13