Home arrow Relacje arrow LKS Łąka - URANIA 2:3 (0:3)

URANIA: Pardela, Rodasik, Cieślik, Kokoszka, Rejmanowski, Ogiński, Zalewski, Krzywda  , Maciaszczyk, Bujny, Henisz

Rezerwa: Mocydlarz, R.Grzesik, Piecha, Szerzyna

Sędzia główny: Marcin Szymiczek
Asystenci: Kamil Jureczko, Czesław Porwoł
KS ŚZPN Podokręg Racibórz

Widzów: 80
Na zakończenie rundy jesiennej Uranii przyszło jechać do Łąki by zmierzyć się z przedostatnim w tabeli LKS-em. Zadanie teoretycznie łatwe ale trzeba było to udowodnić na boisku. Pierwsze minuty spotkania pokazały, że łatwo nie będzie  - dużo gry w środku pola i próby podejścia pod bramkę raz z jednej raz z drugiej strony. Skutecznie udało się jednak Uranii – w 10 minucie gry mamy rzut rożny, przerzucenie na lewą stronę a chwilę później wystawienie piłki na środek gdzie do piłki na 5 metrze doskakuje Krzywda i strzela wprost do bramki obijając jeszcze bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później mamy już 0:2 i w roli głównej ponownie Krzywda, tym razem po wystawieniu mu piłki oddaje prosty strzał. Druga strzelona bramka uspokoiła spotkanie, Kochłowiczanie raz po raz przedostawali się pod pole karne rywala, natomiast próby gospodarzy niestety niezbyt udane i raziła w nich niedokładność i nieskuteczność. Wykorzystała to ostatecznie znów Urania – w 43 minucie gry dobre wyjście odnotował Henisz i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Łąki ustalając wynik na 0:3 do szatni. Wynik dość wysoki do przerwy i wydawało się, że ostatni mecz tej rundy będzie już tylko spacerkiem. Jak to dobrze wiemy nic bardziej mylnego, mimo przeciętnego początku drugiej części gry w wykonaniu obydwu zespołów Jarczok dostał dobrą piłkę, zdecydował się na strzał i posłał piłkę obok interweniującego Pardeli. Zawodnikom z Łąki udało się jeszcze zdobyć druga bramkę, która ostatecznie zaliczona została jako samobójcza. Mimo usilnych starań obydwu zespołów żadna bramka już w tym spotkaniu i mecz zakończył się zwycięstwem Uranii 2:3. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć pierwsza część gry na to wskazywała. Cóż dziś najważniejsze są 3 punkty i dość spokojna zima przed Nami.

Wawel Wirek29:16
Szczakowianka16:03
Górnik MK15:23
Wojkowice15:23
Pogoń Imielin14:13