Home arrow Relacje arrow URANIA - Podlesianka Katowice 1:4 (0:3)
URANIA - Podlesianka Katowice 1:4 (0:3) Drukuj

Podlesianka: Tomanek, Żemła, Renner, Nawrot, Widenka (’65 Witas), Brehmer, Nowotnik, Rosiński  , Kubacki (’77 Nowak), Zając (’86 Sieniawski), Kaczmarczyk

URANIA: Pardela, Rodasik, P.Grzesik, Gomola, R.Grzesik (’69 Wojciechowski), Nowak , Bujny (’82 Sroka), Krzywda (’71 Maciaszczyk), Henisz, Ogiński, Piecha (’46 Hanek)

Sędzia główny: Marcin Szymiczek
Asystenci: Przemysław Burliga, Kamil Jureczko

Widzów: 150
W zapowiedzi przedmeczowej do dzisiejszego spotkania wspominaliśmy, iż każdy inny wynik aniżeli zwycięstwo gości będzie traktowane w kategorii niespodzianki. Dziś przekonaliśmy się, iż do ścisłej czołówki nam jeszcze dość daleko i o niespodziance nie mogło być mowy. Obraz gry w pierwszej części gry wyglądał tak jakby gościom się po prostu chciało a Nam trochę mniej. Poprzez wybieganie i zaangażowanie zarobili sporą zaliczkę zdobywając bramkę co 13 minut. Pierwszą naprawdę groźną sytuację wybronił Pardela w 9 minucie gdy to z prawej strony z bliskiej odległości uderzył Kaczmarczyk a instynktownie popisał się nasz golkiper. Niestety wspomniana 13 minuta przynosi prowadzenie gościom – najpierw próbuje Kaczmarczyk a dobitkę wykorzystuje Zając. Zdobyta przez gości bramka niespecjalnie dodała animuszu którejkolwiek z drużyn, jednak Podlesianka grając konsekwentnie po kolejnych 13 minutach podwyższa prowadzenie – tym razem po błędzie obrony strzał z bliskiej odległości oddaje Rosiński. Pierwszy choć niecelny strzał Urania oddaje w 34 minucie za sprawą Nowaka. Niestety mija kolejne 13 minut i goście zdobywają swoją trzecią bramkę, tym razem pięknie dostrzeżony w polu karnym Rosiński mimo asysty 3 obrońców posyła ładną piłkę obok interweniującego Pardeli. Dość gładkie i łatwe 0:3 do przerwy i trudno było spodziewać się jakiejś odmiany po przerwie...choć światełko w tunelu się pojawiło. W 48 minucie gry strzał z dalszej odległości z ostrego kąta posłał Nowak i o dziwo umieścił futbolówkę pod poprzeczką zaliczając honorowe trafienie. Po takim trafieniu nieco przyspieszyła Urania ale na niewiele się to zdało bo już w 62 minucie gry dobrze wypuszczony Kaczmarczyk zdobywa gola w sytuacji sam na sam z Pardelą. Urania odpowiedziała jedynie strzałem w okienko Bujnego jednak zakończonego efektowną interwencją Tomanka. Cóż zaangażowanie i konsekwentna gra gości dała im zasłużone zwycięstwo, fakt faktem Kochłowiczanie ten mecz chyba przegrali już przed pierwszym gwizdkiem. Na pewno nikt nie ma pretensji o porażkę bo bądź co bądź można ją było kalkulować a punktów szukać z niżej notowanymi rywalami, zabrakło jednak chyba nieco zaangażowania zwłaszcza w pierwszej części gry.

Wawel Wirek29:16
Szczakowianka16:03
Górnik MK15:23
Wojkowice15:23
Pogoń Imielin14:13