Home arrow Relacje arrow URANIA - Fortuna Wyry 3:6 (2:3)

Fortuna: Tkocz, Bandura, Plasan, Fabian , Strzoda, Książek, Pedenko, Brożyński  (’54 Gogol), Just    , Olszewski  (’66 Myszor ), Prochowik (’80 Seweryn)

URANIA: Pardela , Rodasik, P.Grzesik , Gomola, R.Grzesik (’68 Kokoszka), Nowak , Zalewski, Krzywda, Henisz, Bujny  , Ogiński

Sędzia główny: Mateusz Piszczelok
Asystenci: Stanisław Wieczorek, Bartosz Ochyj
KS ŚZPN Podokręg Racibórz
Widzów: 150
Jesienią dość gładko w Wyrach odprawiła Nas Fortuna aplikując cztery bramki przy Naszej jednej. Dziś po 22 kolejkach naprzeciw siebie stanęły drużyny z identycznym dorobkiem punktowym. Dodatkowo Urania była podbudowana dwoma zwycięstwami, można było domniemać że tym razem takiego gładkiego zwycięstwa nie będzie. Goście zawitali do Kochłowic w młodym i bardzo walecznym składzie co widać było już od pierwszych minut. Szósta minuta gry przyniosła Fortunie prowadzenie – Prochownik powalczył do końca o piłkę i puścił płaską w długi rok naprzeciw wychodzącego Pardeli. Urania nie pozostała dłużna i już 3 minuty później tuż przy słupku z bliskiej odległości wstrzela się Nowak. Goście jak widać byli mocniej zmotywowani gdyż już w 12 minucie było 1:2 a to za sprawą Brożyńskiego, który wykorzystuje błąd w wybiciu i nachodząc na odbitą piłkę wbija ją do siatki. W 28 minucie gry mamy sporą kontrowersję – do sytuacji sam na sam dochodzi Nowak ale po wszystkim sędzia nawet nie odgwizduje rzutu rożnego. W 35 minucie kolejny raz powtarza się ten sam błąd w naszej obronie – zawodnik gości wyłuskuje piłkę z naszej obrony i ponownie puszcza obok interweniującego Pardeli, tym razem jednak autorem bramki był Just. Dwie minuty później popisuje się Pardela, który sparował strzał tuż pod poprzeczkę. Gdy już sędzia doliczył minutę gry, Urania a konkretnie czyni to za nas jeden z obrońców, który próbując ratować sytuację kieruje futbolówkę do własnej siatki dając nam spore nadzieje i przede wszystkim kontaktowego gola do szatni. Zdobyta bramka kontaktowa podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Mikusza, którzy zdecydowanie ruszyli od pierwszych minut drugiej części gry i tak najpierw w 47 minucie gry piłka po wrzutce Ogińskiego przechodzi przez obrońcę i nieznacznie mija słupek bramki gości. W 52 minucie z kolei znów próbuje Ogiński, który sprytnie składa się i obraca na 20 metrze uderzając w okienko, jednak tym razem lepszy był Tkocz. Goście również nie pozostawali dłużni i tak w 54 oraz 69 minucie kolejne sam na sam wybrania Pardela jednak w 75 był już bez szans podczas gdy znów obrona zlekceważyła Justa a ten z bliskiej odległości podwyższył na 2:4. Mocną mieliśmy końcówkę tego spotkania – najpierw w 82 minucie przewrotki w polu karnym spróbował Henisz, jednak piłka przeleciała obok przeciwległego słupka a trzy minuty później pięknie „poklepała” Urania i ostatecznie na prawym skrzydle wchodzi Bujny potężne uderzając w okienko i przedłużając nadzieję Kochłowiczan na końcowy sukces trzecią bramką. Urania stawiając jednak wszystko na jedną kartę nadziała się na kontry już w doliczonym czasie gry i tak wpierw zwód i strzał oddał Just zdobywając piątą bramkę a chwilę później po kolejnej sam na sam ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 3:6. Podsumowując, cóż zespół z Wyr na pewno prezentował się lepiej zadecydowało wybieganie i wola walki, której u Nas zdecydowanie w kluczowych momentach zabrakło.

LKS Tęcza721:519
LKS Niwy723:818
Szczakowianka631:615