Pogoń: Tworuszka , Malina , Cisoń (’79 Chechelski), Bundzyło, Skrzypek , Cisoń , Bubrowski , Żak, Musiolik, Samek (’70 Cuber), Majewski

URANIA: Pardela, Rosasik, Krzywda, Grzywa (’46 Wypiór ), R.Grzesik, Nowak , Kokoszka (’75 Piecha), Seroka (‘+90 Seroka), Henisz, Zalewski, Sroka (’46 Ogiński )

Sędzia główny: Dawid Wesholy
Asystenci: Przemysław Pilarz, Jakub Kielar
KS ŚZPN Podokręg Bielsko-Biała

Widzów: 120

Przybyli w pierwszą sobotę czerwcową na Tunkla sympatycy piłki nożnej nie zawiedli się poziomem, tempem ani emocjami. Od pierwszych minut zgodnie z tym oczekiwaliśmy oglądaliśmy dobry szybki mecz. Najlepsza okazja w początkowym okresie spotkania to 17 minuta gry i dobre rozegranie Henisza, który wystawia na 9 metr niestety żaden z naszych zawodników nie doskakuje do piłki i pada ona łupem obrońców gości. W 33 minucie gry z piłką wchodzi Kokoszka, uderza potężnie ale jedynie opieczętował słupek a dobitka Nowaka została sparowana na róg. Niestety w końcówce pierwszej części gry to goście wychodzą na prowadzenie a konkretnie czyni to Bubrowski egzekwując jedenastkę po faulu w polu karnym. Mimo niezłej pierwszej połowy nie da się ukryć w wykonaniu obydwu drużyn to gościom udało się strzelić bramkę do szatni i cóż pozostawał pewien niedosyt. Do drugiej części gry trener Mikusz desygnował dwóch świeżych zawodników i to przyniosło efekt już w 53 minucie gdy to po sporym zamieszaniu w okolicach pola karnego potężnie w długi róg uderzył Ogiński i było 1:1. Pięć minut później znakomitą okazję do kontry mają goście – wychodzą trójką zawodników praktycznie na samego Pardelę, jednak uderzają po długim obok słupka. Co nie udało się gościom udało się Uranii – w 59 minucie gry mamy piękną akcję na pełnym gazie – najpierw Zalewski do Henisza ten w ostatniej chwili z powrotem do Zalewskiego a ten z kolei do Nowaka i ten już bez zastanowienia wstrzeliwuje się potężnie pod poprzeczkę wyprowadzając Kochłowiczan na prowadzenie. Dwie minuty później Zalewski ogrywa obrońcę schodzi do boku i strzela już praktycznie na pustą bramkę...trafiając jednak tylko w boczną siatkę. W końcowych minutach również 100% sytuację zmarnował Henisz ale mimo doliczonych minut Uranii udało się dowieźć zwycięstwo do końca. Podsumowując tak jak wspominaliśmy, na pewno warto było dziś zasiąść na Tunkla, gdyż mimo różnicy punktów w tabeli oglądaliśmy niemal wyrównany mecz no a co najważniejsze 3 punkty zostały w Kochłowicach.

Szczakowianka949:724
LKS Tęcza925:823