Górnik MK Katowice - URANIA 4:4 (2:2) Drukuj

Dystans utrzymany po meczu w Kostuchnie...

URANIA: Pardela, Wypiór  , P.Grzesik, Krzywda , R.Grzesik, Nowak, Seroka, Kokoszka (’71 Sroka), Henisz, Zalewski , Ogiński (’46 Piecha)

Sedzia główny: Sebastian Jarzębak
KS ŚZPN Podokręg Bytom

Widzów 100

Sympatycy piłki nożnej, którzy byli na jesiennym meczu w Kochłowicach dobrze wiedzieli czego się po rewanżu spodziewać. Naprzeciw siebie staną równorzędne drużyny i żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić. Pierwsze akcje tego spotkania wskazywały, że to Kochłowiczanie będą zdecydowanie górą w dzisiejszym meczu co zdawała się potwierdzać 9 minuta gry, gdy to po rzucie rożnym na przeciwległym słupku wyskakuje Wypiór i główką kieruje futbolówkę do bramki ta odbija się jeszcze od słupka i ląduje w siatce. Na odpowiedź gospodarzy jednak nie musieliśmy długo czekać – już 3 minuty później mamy kontrę prawą stroną, następnie wrzutkę na przeciwległą stronę co z kolei skrzętnie wykorzystuje Bąk główką kierując futbolówkę do ziemi i następnie do bramki. W 15 minucie gry mieliśmy już komplety zwrot akcji znów wrzutka w pole karne, na która naszedł Dawid Honysz i wysuniętą nogą posłał futbolówkę po długim rogu wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po kolejnych 5 minutach gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie jednak tym razem w sytuacji sam na sam z Pardelą futbolówka powędrowała wysoko nad poprzeczkę. W 30 minucie gry mieliśmy szansę na wyrównanie – Ogiński wystawił do Zalewskiego ten próbuje z półobrotu jednak minimalnie obok słupka. Udało się minutę później – dobre wypuszczenie Zalewskiego, który dochodzi do sytuacji sam na sam i strzela obok interweniującego golkipera gospodarzy. Pierwsza część kończy się więc przy stanie 2:2 (taki sam wynik był po 90 minutach w Kochłowicach) i nabraliśmy tylko ochoty na więcej. Już pierwsza akcja drugiej części gry mogła dać nam prowadzenie, skończyło się jednak na opieczętowaniu słupka. Chwile później obok słupka uderza Zalewski. Co nie udało się Uranii w 59 minucie gry udało się Górnikowi – kolejny stały fragment gry – rzut rożny i naprzeciwległym słupku piłkę posyła Ochojski. Niestety na tym się nie skończyło – w 67 minucie gry na lewym skrzydle pozostawiony Kamil Honysz i w sytuacji sam na sam radzi sobie z Pardelą podwyższając prowadzenie. Stracona 4 bramka podziałała demotywująco na podopiecznych trenera Mikusza i za bardzo nie mieli pomysłu na nawiązanie walki aż do 82 minuty, która okazała się przełomowa. Urania poszła z akcją, kibice gospodarzy domagali się spalonego a całą sytuację wykorzystał Wypiór, który doszedł do sytuacji sam na sam strzelając na 4:3. W 88 minucie Urania idzie za ciosem i doprowadza do wyrównania – Piecha uderza z rzutu wolnego a z prawej strony Krzywda wstrzela się do siatki. Sama końcówka spotkania była już bardzo nerwowa, gdyż Urania chciała zgarnąć nawet całą pulę a gospodarze dążyli już do utrzymania wyniku. Mecz zakończył się dość sprawiedliwym podziałem punktów, emocji i bramek nie brakowało a kolejny raz na uznanie zasługuje postawa sympatyków obu drużyn, którzy kulturalnie dopingowali swoje zespoły bez niepotrzebnych animozji.