Gwarek: Chmielewski, Bałuszyński , Kutarba (’84 Dorożyński), Jaros (’67 Gattner ), Wójcik, Karaszewski, Los, Ludwig (’60 Adamczyk), Kabara, Gołuch, Iwan.

URANIA: Rybczyński, Stawowy , Małaczyński, Grzesik, Cieślik, Miszka, Bujny (’70 Winczek), Spiolek (’58 Piszczatowski), Oczko , Wróblewski (’87 Michalski), Dykta (’46 Stefanowski )

Sędzia główny: Marcin Mista
Asystenci: Michał Kałuża, Paweł Kamiński
KS ŚZPN Podokręg Sosnowiec

Widzów: 60

Nikt przed tym spotkaniem nie wyobrażał sobie innego rezultatu aniżeli zwycięstwo gospodarzy, wszak po dwóch spotkaniach na własnym boisku w rundzie wiosennej Urania miała w swym dorobku zaledwie jeden punkt a do Kochłowic przyjechał Gwarek Zabrze walczący o ligowy byt. Urania osiągnęła swój cel ale ile to wszystkich nerwów kosztowało wiedzą tylko nieliczni sympatycy przybyli na to spotkanie. Pierwszy akcent tego spotkania należał do gospodarzy – w 3 minucie gry Bujny z okolic 23 metra uderzył i piłka powędrowała niewiele ponad poprzeczką. Dwie minuty później mamy odpowiedź gości – strzał Wójcika sparował Rybczyński. W 9 minucie gry było już o wiele groźniej, gdyż strzał jakby od niechcenia Kutarby opieczętował naszą poprzeczkę. Okazje tworzyły się po obydwu stronach i aż raziła wysoka nieskuteczność obydwu zespołów, warto przytoczyć choćby kilka z nich. W 13 minucie gry Spiolek wychodził na czystą pozycję i w starciu z bramkarzem, górą golkiper który wyekspediował piłkę. Trzy minuty później dobrym wyjściem pokazał się Oczko i po strzale z prawej strony goście z problemami sparowali na róg. W 18 i 22 minucie mamy swoistego „pinballa” w polu karnym gości i tak za pierwszym razem piłkę na róg sparował bramkarz, za drugim natomiast po strzale Dykty i odbiciu od obrońcy mamy kolejny rzut rożny. Jak wspomnieliśmy sytuację mnożyły się dla obydwu stron, jednak w pierwszej części gry zdołali jedną wykorzystać tylko goście – w 44 minucie Gwarek wykonuje rzut wolny a do wrzuconej piłki przy słupku wszedł Ludwig i zdobył bramkę do szatni dla swojego zespołu. Był to ogromny szok, gdyż zakładano 3 punkty dla gospodarzy a tu prowadzenie gości co zupełnie było nie po myśli Uranii. Po przerwie liczyć można było na „mordercze” ataki Uranii tak jednak się nie stało, wprawdzie Urania zdobyła wyrównującą bramkę w 53 minucie – piłkę do bramki wpycha Oczko, jednak nie mieliśmy specjalnie dużej przewagi. Trzy minuty po zdobyciu wyrównującej bramki, rezultat na naszą korzyść mógł przechylić Grzesik jednak jego strzał z lewego skrzydła, obrońca wybija na róg. W 62 minucie mocno zaznaczyli się goście – ponownie po rzucie rożnym mamy kilka rykoszetów w polu karnym na szczęście wszystko kończy niecelny strzał. Pięć minut później dobrze wypuszczony został Oczko, jednak w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka. W 72 minucie gry Urania popełnia poważny błąd – goście jednak nie potrafią wykorzystać prezentu i nie trafiają do pustej bramki. Trzy minuty później ponownie chaos i tym razem Adamczyk nie wykorzystuje pustej bramki. W końcówce spotkania nieco „przycisnęła” Urania – najpierw w 76 minucie Stefanowski uderzył po rękach Chmielewskiego na róg. Później w 82 Stawowy chciał wykorzystać pozostawioną piłkę, jednak posłał ją obok słupka. Gdy kolejne próby nie wychodziły i wszystko wskazywało na remis utratę jakichkolwiek złudzeń, w doliczonym czasie gry  z dalszej odległości uderzył Stawowy, piłka po rękach bramkarza odbiła się od poprzeczki przekraczając linię bramkową, wtedy dobiegł do niej Miszka i wepchnął ją do siatki by nie pozostawić gościom złudzeń. Bramkę zaliczamy Stawowemu, który ustalił wynik tego spotkania na 2:1 dla Kochłowiczan. Podsumowując, Urania wygrała to spotkanie rzutem na taśmę i gdyby zakończyło się ono remisem wynik także należałoby uznać za słuszny. Mimo wszystko Urania wygrała w końcu spotkanie i miejmy nadzieję, że jest to zwycięstwo przełomowe bo z taką grą niewiele w tej rundzie zdziałamy. Dziś cieszymy się z pierwszego w tym roku zwycięstwa i czekamy na następne... .