Mobilizujące osłabienie...

URANIA: Rybczyński (’46 Pardela), Baran, Cieślik, Grzesik, Stawowy (’90 Winczek), Mikusz  (2x ), Stefanowski, Miszka, Bujny (’70 Spiolek), Wróblewski , Oczko

Sędzia główny: Michał Kałuża (Sosnowiec)

Widzów: 50

Mecz z Gwarkiem Zabrze miał być spotkaniem przełomowym – pierwsze zwycięstwo zwiastowało dobrą serię. Urania z pierwszego spotkania wyjazdowego wraca z 1 punktem, przekreślając tym samym już praktycznie walkę o najwyższą lokatę jednak emocji i drżenia serca Kochłowiczanie fundują nam co niemiara. Mecz na charakterystycznym boisku w Miedarach rozpoczął się od naszego mocnego akcentu – już w 2 minucie gry rzut wolny wykonywał Mikusz do piłki wrzuconej na 5 metr podbiegł Baran, jednak piłka zeszła mu po nodze i z wydawałoby się 100% sytuacji wyszły nici. Pierwsze kilkanaście minut tego spotkania ponownie dobre w wykonaniu podopiecznych Damiana Malujdy, niestety optyczna przewaga na nic się zdała gdyż „wyłuskany” strzał w naszym polu karnym kieruje piłkę za linię bramkową i pomimo wybicia z niej piłki sędzia główny w 14 minucie tego spotkania odgwizduje bramkę dla gospodarzy. Siedem minut później ponownie możemy tylko głęboko westchnąć – Bujny próbuje strzelać na lewym a po odbiciu piłki przez bramkarza na prawym Oczko zbyt długo się waha i kolejna 100% sytuacja przechodzi nam koło nosa. Po zdobyciu bramki już zdecydowanie częściej do głosu dochodzili także gospodarze i tak w 35 i 36 minucie od utraty gola ratuje nas Rybczyński nabawiając się przy tym kontuzji. W pierwszej części gry mieliśmy jeszcze jedną okazję by wyrównać stan meczu – w 40 minucie z rzutu wolnego Bujny trafia w okienko, jednak piłkę z trudem wypiąstkował golkiper gospodarzy a dobitka Stefanowskiego także po rękach bramkarza wędruje tylko na rzut rożny. Początek drugiej części gry ukazywał jakby to Orłowi bardziej zależało na zdobyciu drugiej bramki aniżeli Uranii choćby na remisie. Już w pierwszych minutach drugiej odsłony mogło być 2:0, na szczęście na 10 metrze „majtnął się” zawodnik gospodarzy. W 52 minucie przytomny wyskok Pardeli po rzucie rożnym uspakaja sytuację. Po tym naporze gospodarzy przyszła w końcu odpowiedź Uranii – Oczko uderzył potężnie z pierwszej piłki jednak obok słupka. W 72 minucie drugą zupełnie niepotrzebną żółtą kartkę zarobił Mikusz i musiał opuścić plac gry. Wbrew pozorom Urania w osłabieniu zagrała o wiele lepiej z większą ambicją, skupieniem i zaangażowaniem. Na efekty czekaliśmy do 82 minuty gdy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Oczko, zszedł on do boku mijając bramkarza ten widząc ze nie ma większych szans odepchnął naszego zawodnika za co sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie aczkolwiek bardzo przytomnie i spokojnie wykorzystał Wróblewski i dopiero wówczas rozpoczęła nam się prawdziwa wojna nerwów. Zarówno jedna jak i druga drużyna chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bliżsi tego byli gospodarze – najpierw w 87 minucie gry dobrze naszego bramkarza asekurował Cieślik i wybił piłkę z pustej bramki a w doliczonym już czasie gry wynik w sytuacji sam na sam ofiarnie uratował Pardela. Remis na pewno nie krzywdzi żadnej ze stron aczkolwiek bardziej przydał się gospodarzom, którzy zrobili kolejny kroczek w stronę utrzymania, Urania schodziła z boiska nie do końca usatysfakcjonowana wynikiem jednak słowa uznania należą się za walkę w tym spotkaniu.