Home arrow Relacje arrow URANIA - LKS Bełk 1:1 (1:1)

Bełk: Wojtynek , Kamczmarczyk, Wybierek, Stajer, Stanek ('80 Olczak), Borowiec, Sokołowicz ('74 Adamkowski), Jasiczek, Cieślak ('72 Stryczek ), Gabryś , Bysiec ('46 Pieczka)

URANIA: Pardela, R.Grzesik, Gabryś ('46 Baran), Jańczak, Hejdysz, Zawisza, Baron, Musiał, Stawowy ('83 Kamieński ), Mikusz ('66 Kolasa), Miszka ('80 Żak )

Sędzia główny: Tomasz Kuźniarz
Asystenci: Damian Synówka, Mateusz Konieczny

KS ŚZPN Podokręg Tychy

Widzów: 200

Mecz z LKS-em Bełk w przypadku Uranii kończył pewien etap tej rundy, mianowicie trzy spotkania, które Kochłowiczanie grali z zespołami ze ścisłej czołówki - ROW, Lędziny i Bełk. Chyba tak należy potraktować ten etap jako całość - 3 mecze, 3 remisy z czołówką co nie jest złym osiągnięciem i co najważniejsze nie tracimy kontaktu ze ścisłym czubem tabeli, choć dziś pewien niedosyt na pewno pozostał. Początkowe minuty spotkania to zdecydowana dominacja gości, jednak po 7 minutach najlepsza okazja pada łupem...Uranii - dobrze wypuszczony został Stawowy, pogonił za piłką jednak "ciut" za daleko i zamiast zdobytej bramki sędzia odgwizdał aut bramkowy. Niestety jeśli chodzi o pierwszą część spotkania to przeważali w niej goście, raz więcej, raz mniej ale generalnie ta połowa była ich co potwierdzili już w 13 minucie bramką - po dośrodkowaniu z prawej w polu karnym wyskakuje Gabryś (Bełk) i głową wbija piłkę do siatki z 5 metra. Minutę później goście mogli nam już praktycznie wybić punkty w tym meczu z głowy - błąd naszej defensywy i do czystej sytuacji dochodzi Cieślak, na szczęście całe nieporozumienie przytomnie ratuje Pardela. Kolejna dobra okazja dla naszej drużyny to 18 minuta gry, wtedy to Baron z niemal połowy boiska wrzuca piłkę do Miszki a ten w dość trudnej sytuacji strzela jednak wprost w bramkarza gości. Natychmiast oczywiście odpowiadają goście - kolejny błąd wybicia wykorzystuje Jasiczek popisując się pięknym strzałem w okienko i równie efektownie interweniuje Pardela, który sparował piłkę na rzut rożny. W końcu piękna akcja wychodzi Uranii - Stawowy z prawego skrzydła wycofuje do Barona, ten spokojnie przytrzymuje piłkę strzela i trafia w Miszkę, który już kieruje ją do siatki. W tej części gry wynik mógł jeszcze zmienić Baron jednak jego mocne uderzenie z rzutu wolnego w 32 minucie gry wyłapuje Wojtynek. Pierwsza część gry kończy się jednak groźnym incydentem w ferworze walki głowami zderzyli się Gabryś i Bysiec, obydwaj padli na murawę, zostali opatrzeni przez obsługę medyczną po czym sędzia zakończył pierwszą część gry a w/w dwójkę karetka odwiozła do szpitala. Drugą część lepiej rozpoczęła Urania ale przewrotnie pierwszą dobrą sytuację stworzyli sobie goście - kibice wprawdzie domagali się pozycji saplonej jednak sędzia puścił grę a sytuację oczywiście uratował Pardela. W 65 minucie gry mieliśmy dość kuriozalną sytuację - nieco chyba zapomniał się bramkarz gości i złapał piłkę...poza polem karnym, arbiter ukarał go żółtą kartką i podyktował rzut wolny dla Uranii, rzut wolny wykonywał Musiał uderzył potężnie ale bramkarz na raty poradził sobie tak ze strzałem jak i dobitką. W 79 minucie gry tym razem Pardela musi naprawiać swój błąd wybicia (generalnie wybijanie piłki było dziś bolączką Uranii), udało się jednak i wciąż było 1:1. Końcówka spotkania to już bardzo nerwowe poczynania obydwu drużyn, niby obydwa zespoły chciały strzelić zwycięską bramkę jednak chyba każdy zdawał sobie sprawę że i remis w obecnej sytuacji złym wynikiem nie będzie. Cóż 3 mecze z czołówką i 3 remisy przyjmujemy z godnością i teraz trzeba tylko liczyć by nie zaliczać wpadek z teoretycznie słabszymi rywalami.

Szczakowianka949:724
LKS Tęcza925:823