Home arrow Relacje arrow URANIA - Slavia Ruda Śląska 5:1 (4:1) (PP)
URANIA - Slavia Ruda Śląska 5:1 (4:1) (PP) Drukuj
czwartek, 19 wrzesień 2013

Pucharowe derby zamiast treningu...

URANIA: Koperwas, Cieślik, D.Wypiór, P.Grzesik, Lenkiewicz, Łukaszewski, Mikusz ('46 Krzywda ), Michalski ('76 R.Grzesik), Kamieński, A.Wypiór, Żak    ('46 Szaton)

Wprawdzie III rundę Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu wyznaczono na 24 dzień września, jednak z racji tego iż Urania "wylosowała" Slavię a obydwa zespoły mają do dyspozycji boisko w Nowym Bytomiu w czwartki, drużyny szybko się dogadały i już dziś właśnie na sztucznej murawie w ramach treningu rozegrano spotkanie Pucharu Polski, jak widać w Rudzie Śląskiej jak się tylko chce można się sprawnie dogadać. Jak widzimy po składzie Uranii tak samo i w przypadku zestawienia Slavii wystąpili zawodnicy "dobijający" się do pierwszych jedenastek. Jak się okazało, Kochłowiczanie dysponują lepszym zapleczem gdyż od pierwszych minut rysowała się przewaga Uranii. Pierwsze minuty to niewykorzystane okazje dwukrotnie Żaka i raz Pawła Grzesika. Strzelanie rozpoczęło się w 12 minucie gry gdy to kolejny już rzut rożny wykonywał Mikusz a w polu karnym wyskoczył Żak i umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później po dobrym zagraniu piłkę wyłuskał Żak i wchodząc na równi z obrońcą strzelił obok interweniującego bramkarza. W 25 minucie gry do dobrej sytuacji wychodzi Adam Wypiór, bramkarz gości nie widząc innego wyjścia fauluje naszego zawodnika a do jedenastki podchodzi Żak, kompletując tym samym hattrcik klasyczny. Na tym jednak nie poprzestał, gdyż już dwie minuty później piłkę z rzutu rożnego wrzuca Michalski a Żak strzela czwartego gola znów wyskakując najwyżej. Slavia tylko raz odpowiedziała Uranii w tej części gry i jak się okazało w całym spotkaniu - w 30 minucie gry po błędzie naszej obrońcy wychodzący napastnik Slavii widząc wysuniętego Koperwasa decyduje się na lob i mamy 4:1. Drugą część gry wprawdzie Slavia rozpoczęła już z większą wolą walki jednak znów lepsze okazje stwarzała sobie Urania i tak w 49 minucie wejście Michalskiego, kończy bramkarz gości, natomiast w 68 minucie podobnie zachowuje sie Kamieński, któremu także praktycznie golkiper zdejmuje piłkę z nóg. Wynik pucharowej potyczki ustalono w 80 minucie gdy to na lewym skrzydle szybko poszedł Robert Grzesik, przytomnie wycofał do niepilnowanego Krzywdy a ten nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki i Urania wygrała pewnie i zasłużenie 5:1. Można pewnie domniemać o roszadach w obydwu zespołach, że nie grały pierwsze zespoły, że to, że tamto, fakt jest faktem Urania była lepsza zdominowała ten mecz i co ważne pokazała dzisiaj ten radosny futbol - komunikacja w drużynie była fantastyczna a po chłopakach widać było, że gra ich po prostu cieszy.

Szczakowianka421:112
LKS Tęcza412:212
Wawel Wirek411:49