URANIA - Slavia Ruda Śląska 2:1 (1:1) Drukuj
poniedziałek, 28 kwiecień 2014

Zwycięstwo w derbach...

URANIA: Sakowski, Rejnert ('85 Stelmachowicz), Gorz, Szczyktuowicz, Włodarczyk , Niemczyk, Marzejuk ('65 Tomaszczyk), Statnik, Łukaszczyk, Przybyło, Wielik ('73 Gancarczyk)

Sędzia główny: Andrzej Urban

Derbowe spotkanie juniorów Uranii i Slavii mogło się zacząć dla podopiecznych trenera Pawlika rewelacyjnie - już w 3 minucie gry po akcji Przybyło - Wielik piłka wpada do bramki, sędzia jednak nieuznaje tej bramki odgwizdując pozycję spaloną. Co nie udało się Uranii, udało się gościom i tak już w 8 minucie wyprowadzają kontrę i po odegraniu piętą Kaliski uderza potężnie z 16 metrów w długi róg i Sakowski nie miał najmniejszych szans. Nawiasem mówiąc skuteczność Slavii w pierwszej połowie tego spotkania była stuprocentowa - jeden strzał na bramkę - jeden gol. Urania jednak nadal grała swoje i dążyła do zdobycia gola i tak w 15 minucie gry piłkę uderza Wielik ta przelatuje pod bramkarzem gości, wybija ją jednak z linii bramkowej jeden z obrońców. W końcu w 27 mincuie gry Łukaszczyk z lewej strony "wcinką" wrzuca piłkę w pole karne tu uderza ją Wielik, golkiper gości sparował ją przed siebie ale przy dobitce Wielika był juz bezsilny i mieliśmy remis. Minutę później Kochłowiczanie mogli już wyjść na prowadzenie jednak po wrzutce Statnika, Przybyło spróbował wślizgiem - udało się tyle że futbolówka powędrowała nad poprzeczką. W pierwszej części gry jeszcze przynajmniej dwa razy Urania mogła wyjść na prowadzenie - wpierw w 39 minucie Wielik po podaniu Przybyły strzela ale niecelnie a trzy minuty później uderza Niemczyk jednak i tym razem z linii bramkowej wybijają goście. W drugiej części meczu, obraz gry nie uległ zmianie nadal to Urania dominowała jednak i tym razem w 8 minucie mogła nadziać się na bramkę - znów kontra, najpierw Gorz mija się z piłką i zawodnik gości dochodzi do sytuacji sam na sam, wszystko jednak ucina dobrze dziś dysponowany Sakowski. W 56 minucie udaje się Uranii wyjść na prowadzenie, kolejny raz w rozgrywkach zabójczym egzekutorem rzutu wolnego okazuje się Włodarczyk, który z 25 metra posyła piłkę w samo okienko. Ostatnia dobra okazja dla Uranii to 82 minuta i trójkowa akcja Niemczyk-Przybyło-Statnik, ten ostatni jednak niefortunnie przyjmuje piłkę, ta odbija się od golenia i nic z tego nie wyszło. Ostatnie minuty tego spotkania już zdecydowanie należą do gości a Urania nerwowo broni rezultatu. Ostatecznie udaje się dowieźć 2:1 i pełne emocji derby dla Uranii.

Szczakowianka949:724
LKS Tęcza925:823