Home arrow Relacje arrow URANIA II - Wawel II Wirek 1:0 (1:0)
URANIA II - Wawel II Wirek 1:0 (1:0) Drukuj
niedziela, 08 czerwiec 2014

Skromne zwycięstwo w małych derbach "serie A"...

URANIA: Koperwas, Cieślik , Otto, Lenkiewicz W , Zurek, Wandziura, Nowak , Krzywda, Dylong ('82 Michalski), A.Wypiór, Szaton

W lidze okręgowej zarówno Urania jak i Wawel grają w różnych grupach, póki co pozostaje się delektować potyczkami rezerw tych drużyn w katowickiej klasie A. Dziś w pełnym słońcu i upale obydwie drużyny wyszły na sztuczną murawę boiska w Nowym Bytomiu gdzie rolę gospodarza pełniła kochłowicka Urania. Na jakieś potworne tempo spotkania nie mieliśmy w wypadku takiej aury co liczyć a i sam mecz w zasadzie jak na derby był spokojny żeby nawet nie powiedzieć przyjazny. Po początkowym okresie "wybadania" rywala dobrą okazję miała Urania w 10 minucie gry gdy to Dylong wystawia na prawe skrzydło do Wypióra ten uderza w polu karnym ale bramkarz Wawelu zdołał wypiąstkować futbolówkę. Cztery minuty później rzut wolny wykonywał Szaton, tym razem również bramkarz sparował futbolówkę jednak ta obiła jeszcze poprzeczkę. Na bramkę czekaliśmy do 23 minuty gry gdy to z linii obrony piłkę wyprowadza Lenkiewicz, dogrywa do Wypióra a ten przerzuca na drugie skrzydło, gdzie sprytnie całą akcję strzałem z pierwszej piłki zamyka Nowak i jest 1:0. Każda kolejna minuta wpływała zdecydowanie na tempo tego spotkania i w zasadzie niewiele się działo, jedynie w 45 minucie wynik mógł jeszcze podwyższyć Szaton jednak piłka po jego strzale w sytuacji sam na sam trafia wprost w ręce bramkarza. Niestety druga część gry upłynęła już bardzo leniwie i nie przysporzyła wielu emocji. Te pojawiły się jeszcze w końcówce, najpierw przed szasną niemal 100% stanął Wawel, jednak w sytuacji sam na sam piłka odskoczyła zawodnikowi gości a później wynik dla Uranii mógł podwyższyć Michalski ale piłka po jego uderzeniu powędrowała tuż obok bramki. Sędzia odgwizdał koniec zawodów co z ulgą przyjęły obydwa zespoły gdyż mimo przerw na uzupełnianie płynów, wizja zimnego prysznica i zimnego napoju po meczu była chyba większą motywacją aniżeli zmiana wyniku derbów.

Unia Kosztowy829:722