Home arrow Relacje arrow Stadion Śląski - URANIA II 4:2 (1:2)
Stadion Śląski - URANIA II 4:2 (1:2) Drukuj
niedziela, 16 listopad 2014

Pięć minut zmieniające oblicze...

URANIA: Koperwas, Dylong, Lenkiewicz, Cieślik , Włodarczyk, Nowak, Seroka, Piecha, Wypiór, Miszka, Szaton

Ostatnie spotkanie rundy jesiennej katowickiej klasy A, rezerwa kochłowickiej Uranii rozgrywała na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli Stadionem Śląskim a mecz toczył się na boisku Wyzwolenia Chorzów. Samo spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Pawlika, gdyż już po 7 minutach za sprawą trafienia Cieślika Urania wyszła na prowadzenie. Samo spotkanie toczyło się w dobrym tempie, było dużo walki jednak głównie w środku pola i sytuacji nie oglądaliśmy zbyt a jeśli już to raczej z obydwu stron kończyły je niecelne strzały. Mimo to po uderzeniu w długi róg w 20 minucie gry gospodarze doprowadzając do wyrównania. Po utracie bramki jakoś specjalnie Urania nie rzuciła się ataku ale i tak ledwie 10 minut później po składnej akcji zakończonej strzałem Szatona znów prowadzą Kochłowiczanie. Druga część gry toczyła się równie spokojnie - nie mieliśmy jakiś nahalnych ataków gospodarzy a Urania już wyraźnie zadowolona z osiągniętego rezultatu wyczekiwała końcowego gwizdka. Pewnie na tym moglibyśmy zakończyć w miarę pozytywną relację z tego spotkania gdyby właśnie nie końcówka tego meczu - po jednej z akcji w 88 minucie padł wyrównujący gol, który mocno podbudował drużynę Stadionu i ta "dobiła" Uranię jeszcze w 90 i 92 minucie spotkania wygrywając 4:2. Pięć minut, które zupełnie zmieniło obraz tego spotkania, cóż Kochłowiczanie mieli 3 punkty w kieszeni ale oddali je rywalowi na własne życzenie i tak zamiast miłego akcentu i małego awansu w tabeli Stadion na zakończenie rundy zbliżył się do Uranii na 1 punkt... .

Unia Kosztowy611:416
Piast Bieruń515:315
Pogoń Imielin516:713