GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA - strona oficjalna - gksurania.pl
Home
Podsumowanie III kolejki
poniedziałek, 20 sierpień 2018
 Ledwie 3 kolejki nowego sezonu za Nami a już tylko 3 zespoły zachowały komplet punktów w zasadzie zgodnie z oczekiwaniami są to – AKS Mikołów, Podlesianka Katowice i Pogoń Imielin. Dzięki cennemu zwycięstwu nad Lędzinami, tuż za ich plecami na czwartym miejscu plasuje się obecnie kochłowicka Urania.
Czytaj całość...
 
URANIA - MKS Lędziny 2:1 (1:1)
sobota, 18 sierpień 2018

Cenne 3 punkty...

 

Lędziny: Apajewski, Zygma, Józefus, M.Nagi, N.Nagi, Nowicki (’57 Nowrocki), Bednarek, Gardawski (’73 Sieradzki), Ingram, Kostrzewa (’85 Drążek), Krakowiak (’90 Malicki)

 

URANIA: Pardela, Cieślik, Gomola, Krzywda, Kokoszka, Rodasik, Nowak, Ogiński (’89 Szaton), Bujny (’90 Sroka), Zalewski, Henisz

 

 

Czytaj całość...
 
Podlesianka - URANIA 5:0
środa, 15 sierpień 2018

Za wysokie progi...

 

Podlesianka: Wolan, Witak (’72 Fabian), Nowak Renner, Żemła (’72 Kiełbowicz), Kubacki (’52 Zając), Brehmer, Rosiński   , Colik, Nowotnik (’65 Widenka), Kaczmarczyk

 

URANIA: Pardela, Cieślik , Krzywda , Kokoszka, Gomola, Nowak (’46 Ogiński), Maciaszczyk, Rejmanowski (’68 Rodasik), Zalewski (’85 Sroka), Bujny (’68 Barciaga), Henisz

 

Sędzia główny: Jacek Klica
Asystenci: Tomasz Żmuda, Tomasz Michalik
KS ŚZPN Podokręg Bytom
Czytaj całość...
 
Podsumowanie I kolejki...
poniedziałek, 13 sierpień 2018
 Wystartowały rozgrywki ligi okręgowej i za Nami pierwsza kolejka w grupie I. Już w pierwszej kolejce można zauważyć zwycięstwa faworytów – Podlesianki, Pogoni Imielin, AKS-u Mikołów czy spadkowicza z Lędzin.
Czytaj całość...
 
Debiuty...
niedziela, 12 sierpień 2018
We wczorajszym spotkaniu Uranii z Piastem Bieruń w kochłowickiej drużynie mieliśmy dwóch debiutantów - Tomasz Rejmanowski oraz Dawid Maciaszczyk obydwaj dołączyli do naszej drużyny reprezentując w poprzednim sezonie barwy Slavii Ruda Śląska. Poniżej pokrótce prezentujemy sylwetki obydwu zawodników:
Czytaj całość...
 
URANIA - Piast Bieruń Nowy 1:0 (0:0)
sobota, 11 sierpień 2018

Zwycięstwo na inaugurację...

Piast: Brandys, Brzeziński, P.Cecuga, J.Cecuga (’24 Mrowiec ), Kachel (’67 Wawoczny), Kocoń (’85 Tracz), Marek , J.Rzepa, S.Rzepa, Włoch (’80 Walkiewicz)

 

URANIA: Pardela, P.Grzesik , Barczak, Cieślik , Krzywda, Kokoszka, Maciaszczyk, Nowak, Rejmanowski (’85 Rodasik), Bujny (’80 Ogiński), Henisz

 

Sędzia główny: Paweł Bajon
Asystenci: Rafał Lasyk, Tomasz Ferdyn
KS ŚZPN Podokręg Bytom
Czytaj całość...
 
Jubileuszowa XV inaguracja ligi okręgowej...
piątek, 10 sierpień 2018
 Po dość długiej przerwie, w której to Świat jak i Europa pokazały Nam miejsce w szeregu – szybkie odpadnięcie reprezentacji z mundialu czy choćby „świeża” porażka Mistrza Polski z Mistrzem Luksemburga, skłania Nas do szybkiego zapominania o „wielkiej” piłce i przeniesienia się na nasze podwórko gdzie już w najbliższą sobotę kochłowicka Urania zainauguruje niejako jubileuszowy XV z rzędu sezon ligi okręgowej.
Czytaj całość...
 
Kadra 2018/2019
piątek, 10 sierpień 2018
 W przededniu inauguracji ligowej podajemy skład kadry Uranii zgłoszonej do rozgrywek sezonu 2018/2019 (w nawiasach poprzedni klub):
 
MICHAŁ BARCIAGA, PAWEŁ BARCZAK, MICHAŁ BŁAŻEJCZYK (Victoria Katowice), ALBERT BUJNY, ŁUKASZ CIEŚLIK, JAKUB GOMOLA, KAMIL GONDEK, PAWEŁ GRZESIK, ROBERT GRZESIK , PATRYK GRZYWA, SEBASTIAN HELWIG, DAWID HENISZ, TOMASZ JASIK, GRZEGORZ KOKOSZKA, ŁUKASZ KRZYWDA, DAWID LISEK, DAWID MACIASZCZYK (Slavia Ruda Śląska), DANIEL NOWAK, KAMIL OGIŃSKI, RAFAŁ PARDELA, ADRIAN PIASECKI (Victoria Katowice), DOMINIK PIECHA, TOMASZ REJMANOWSKI (Slavia Ruda Śląska), JAKUB RODASIK, KRZYSZTOF ROTKEGEL (Victoria Katowice), MARCEL SOBIERAŃSKI, DAWID SROKA, MICHAŁ SZATON, ADRIAN SZERZYNA, WOJCIECH SZWEDA, PIOTREK ŚWIĘTEK (Victoria Katowice), PAWEŁ WOJCIECHOWSKI (Victoria Katowice), SEWERYN ZALEWSKI
 
Ciekawie w "serie A"
środa, 08 sierpień 2018
 Niezwykle ciekawie zapowiada się sezon w katowickiej klasie A, po spadku Grunwaldu i barażach, które przegrała Szczakowianka tym samym"spuszczając" Wawel, pojedynki rezerw kochłowickiej Uranii zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Urania rozpocznie od pojedynku w Halembie by po drodze zmierzyć się m.in. z Pogonią Nowy Bytom, TP Jastrząb Bielszowice a na Wawelu Wirek kończąc. Szczegółowy wstępny terminarz prezentujemy poniżej:
Czytaj całość...
 
Z Kamionką w Pucharze
niedziela, 29 lipiec 2018
 W siedzibie Podokręgu Katowice dokonano losowania par I rundy Pucharu Polski, Urania Ruda Śląska trafiła na Kamionkę Mikołów występującą w klasie B. Mecze I rundy zaplanowano na 21 sierpnia na godzinę 17:30. W pozostałych parach zmierzą się:

Czytaj całość...
 
Sparing na plus...
piątek, 27 lipiec 2018

 W kolejnym spotkaniu sparingowym Urania Ruda Śląska pokonała spadkowicza z ligi okręgowej - Orzeł Biały Brzeziny 2:1 (0:0). Bramki dla Kochłowiczan zdobyli Zalewski w 65 minucie i Henisz w minucie 78. Dodatkowo w 75 minucie Cieślik nie wykorzystał rzutu karnego. Następnym sparingpartnerem będzie kolejny spadkowicz – UKS Szopienice.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 113 - 126 z 1354
Najbliższy mecz - V Liga
sob, 25 maj 2019 17:00 
Liga Okręgowa 2018/2019
Sokół Wola
Sokół Wola
: Urania R.Śl.
Urania R.Śl.

Bieżąca kolejka - V Liga
sob, maj 25, 2019
11:00 Górnik MK - Sparta Kat. :
12:00 Piast Bieruń - LKS Studzienice :
17:00 Sokół Wola - Urania R.Śl. :
17:00 MKS Iskra - AKS Mikołów :
17:00 Pogoń Imielin - Górnik 09 :
17:00 LKS Łąka - Fortuna Wyry :
18:00 MKS Lędziny - LKS Ogrodnik :
nie, maj 26, 2019
13:00 Podlesianka K. - Wyzwolenie :
Ostatnia kolejka - V liga
sob, maj 18, 2019
LKS Ogrodnik - Podlesianka K. 0 : 1
AKS Mikołów - Urania R.Śl. 1 : 0
Górnik 09 - Sokół Wola 2 : 0
Sparta Kat. - Pogoń Imielin 0 : 0
LKS Studzienice - LKS Łąka 3 : 1
Wyzwolenie - Piast Bieruń 0 : 5
MKS Iskra - MKS Lędziny 2 : 3
nie, maj 19, 2019
Fortuna Wyry - Górnik MK 2 : 1
Sponsorzy
  
 
Tabela
  Dom  PełnaWyjazd
  MF/AP
AKS Mikołów1333:239
Podlesianka K.1336:1132
MKS Iskra1328:1925
Pogoń Imielin1329:2122
Sparta Kat.1333:1622
6 Urania R.Śl.1333:2922
MKS Lędziny1324:1421
Fortuna Wyry1324:2021
Górnik MK1328:3020
10 Sokół Wola1326:2319
11 Górnik 091325:2419
12 LKS Studzienice1327:2718
13 LKS Ogrodnik1316:1815
14 LKS Łąka1319:2613
15 Piast Bieruń1317:2012
16 Wyzwolenie1321:396
  MF/AP
AKS Mikołów2666:1567
Podlesianka K.2672:2066
MKS Iskra2651:3750
Pogoń Imielin2654:3347
MKS Lędziny2652:2947
Sparta Kat.2656:3541
Fortuna Wyry2646:3939
8 Urania R.Śl.2651:6635
Górnik MK2651:6233
10 LKS Studzienice2649:6331
11 LKS Ogrodnik2630:4031
12 Piast Bieruń2638:4028
13 Sokół Wola2641:5228
14 Górnik 092637:7420
15 LKS Łąka2632:6419
16 Wyzwolenie2632:8910
  MF/AP
Podlesianka K.1336:934
AKS Mikołów1333:1328
MKS Lędziny1328:1526
Pogoń Imielin1325:1225
MKS Iskra1323:1825
Sparta Kat.1323:1919
Fortuna Wyry1322:1918
Piast Bieruń1321:2016
LKS Ogrodnik1314:2216
10 Górnik MK1323:3213
11 Urania R.Śl.1318:3713
12 LKS Studzienice1322:3613
13 Sokół Wola1315:299
14 LKS Łąka1313:386
15 Wyzwolenie1311:504
16 Górnik 091312:501