GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA - strona oficjalna - gksurania.pl
Home
20 lat minęło...
piątek, 18 październik 2019

  Dziś obchodzimy mały jubileusz, dokładnie 19 października 1999 roku w internecie po raz pierwszy ukazała się strona Uranii Ruda Śląska, która później uzyskała status oficjalnej Klubu i którą właśnie Państwo czytacie.

Czytaj całość...
 
Z domeną Cyklonu...
piątek, 18 październik 2019
 Z Cyklonem Rogoźnik, niespecjalnie mieliśmy okazję się mierzyć w ligowych bojach. Jeśli natomiast sięgnąć pamięcią kilka razy mierzyliśmy się ze sobą ale były to spotkania sparingowe i nawet gdy rywal występował w niższej lidze na ogół były to cenne lekcje.
Czytaj całość...
 
Wyniki drużyn młodzieżowych 05-16.10
środa, 16 październik 2019

 06.10 Hemtan Katowice - URANIA 1:6 (B1)
(Pyrkosz 4, Szydłowski 2)

13.10 URANIA - Śląsk Świętochłowice 2:1 (B1)
(Engel, Szydłowski)

05.10 UKS Ruch Chorzów - URANIA 0:0 (C2)

12.10 URANIA - AKS Mikołów 0:8 (C2)

16.10 Pogoń II Imielin - URANIA 2:0 (C2)

03.10 Grunwald Ruda Śląska - URANIA 1:9 (D1 – V liga)
(Sidor 6, Wraniec, Kalisz, Myszka)

06.10 Józefka II Chorzów - URANIA 3:1 (D1 – V liga)
(Sidor)

12.10 URANIA - Sparta Katowice 1:0 (D1 – V liga)
(Dudziński)

06.10 SMS II Ruda Śląska - URANIA 9:0 (D1 – VI liga)

13.10 URANIA - UKS II Ruch Chorzów 2:3 (VI – liga)
(Wencel 2)

05.10 URANIA - Sparta Katowice 1:3 (D2)
(Matura)

10.10 Pogoń Imielin - URANIA 4:2 (D2)
(Imiełowski, Sidor)

13.10 URANIA - Gieksa II Katowice 3:0 (D2)
(Janic 2, Matura)

06.10 URANIA - Unia Kosztowy 3:8 (E1)
(Dymanus 2, Gurzkowski)

14.10 Slavia Ruda Śląska - URANIA 8:2 (E1)
(Stasik 2)

08.10 Wawel Wirek - URANIA 1:12 (E2)
(Gielza 3, Paprotny 2, Mizgała 3, Bielecki, Imiełowski, Opiłka 2)

15.10 URANIA - Gieksa Katowice 4:14 (E2)
 
Podsumowanie XI kolejki
poniedziałek, 14 październik 2019
 Jedenaście kolejek sezonu 2019/2020 za Nami i o ile u góry tabeli mamy dość klarownie – Szczakowianka póki co rozdaje karty, na dole tabeli niemrawo Piaski i Mokre o tyle na pozostałych miejscach w ligowej tabeli mamy ciągłe rotacje.
Czytaj całość...
 
URANIA - Zagłębie II - statystycznie
poniedziałek, 14 październik 2019
 URANIA
Zagłębie II
Bramki
33
Strzały celne
6
8
Strzały niecelne
4
7
Rzuty wolne
13
17
Rzuty rożne
4
5
 
URANIA - Zagłębie II Sosnowiec 3:3 (1:2)
sobota, 12 październik 2019

 Sprawiedliwe 3:3 z młodą rezerwą Zagłębia...

 

Zagłębie: Jewuła, Knap, Kłosek, Hałatek, Sych  , Wiszniowski, Łoziński, Bieniek, Pisarek, Nowak, Kiwior

Zagrali także: Barć, Norberciak, Zarzycki, Kaczmarek , Chechelski

 

URANIA: Pardela, Seroka, R.Grzesik , Kokoszka , P.Grzesik, Zalewski, Bujny , Krawczyk, Zięcik, D.Ogiński (’82 Bywalec), Piecha (’70 Gondek)

 

Sędzia główny: Krzysztof Palej
Asystenci: Krzysztof Kula, Barosz Jeż
KS ŚZPN Podokręg Rybnik
Widzów: 120
Czytaj całość...
 
Z rezerwą Zagłębia Sosnowiec...
piątek, 11 październik 2019
 Przed dwoma tygodniami na własnym boisku gościliśmy drużynę AKS Niwka Sosnowiec, w najbliższą sobotę gościć będziemy inny zespół z tego miasta – rezerwy Zagłębia Sosnowiec.
Czytaj całość...
 
Niwy Brudzowice - URANIA - statystycznie
poniedziałek, 07 październik 2019
 Brudzowice
URANIA
Bramki
50
Strzały celne
19
2
Strzały niecelne
12
4
Rzuty wolne
10
10
Rzuty rożne
13
3
 
Niwy Brudzowice - URANIA 5:0 (2:0)
sobota, 05 październik 2019

 Przewidywalna Urania...

 

URANIA: Pardela, P.Grzesik, R.Grzesik, Cieślik, Kokoszka, Seroka, Nowak, Zalewski, Zięcik (’76 Gondek), Piecha (’46 Bujny), Barciaga

 

Sędzia główny: Paweł Terlicki
Asystenci: Łukasz Jabłoński, Norbert Wireński
KS ŚZPN Podokręg Częstochowa

Widzów: 50
Czytaj całość...
 
Po raz pierwszy z Niwami...
piątek, 04 październik 2019
 W historii nie mieliśmy jeszcze okazji mierzyć się z Niwami Brudzowice – naszym najbliższym rywalem. Klub ten założony został w roku 2001 i jest to drugi sezon na tym poziomie rozgrywkowym – wcześniej w sezonie 2016/2017 z wydawałoby się dobrym dorobkiem – 34 punktów spadli z powrotem do klasy A.
Czytaj całość...
 
Wyniki drużyn młodzieżowych 25.09 - 03.10
czwartek, 03 październik 2019

 26.09 URANIA - UKS Ruch III Chorzów 0:11 (B1)

29.09 Górnik MK Katowice - URANIA 2:3 (B1)
(Engel 2, Halusa)

25.09 URANIA - Sparta Katowice 4:2 (C2)
(Podżorski 3, Szkudlarski)

28.09 Slavia Ruda Śląska - URANIA 1:4 (C2)
(Skrzypiec 2, Podżorski, Lis)

28.09 URANIA - Pogoń Ruda Śląska 3:2 (D1 – V liga)
(Goły, Kalis, samobójcza)

29.09 URANIA - Naprzód Lipiny 8:1 (D1 – VI liga)
(Wraniec 2, Dudziński, Kalisz, Myszka, Goły, Kochlik, Stygienko)

03.10 Katowickie SKF - URANIA 7:0 (D1 – VI liga)

22.09 URANIA - Jedności Siemianowice Śląskie 1:3 (D2)
(Szkudlarski)

29.09 Pogoń Ruda Śląska - URANIA 1:6 (D2)
(Matura 4, Szkudlarski, Trzcionka)

30.09 UKS Szopienice - URANIA 12:1 (E1)
(Mizgała)

03.10 URANIA - Sparta II Katowice 6:8 (E1)
(Stasik 4, Imiełowski,Bartnik)

01.10 Gwiazda Ruda Śląska - URANIA 9:3 (E2)
(Paprotny 2, Mizgała)
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 15 - 28 z 1432
Najbliższy mecz - V Liga
sob, 23 lis 2019 13:30 
Liga Okręgowa 2019/2020
Szczakowianka
Szczakowianka
: Urania R.Śl.
Urania R.Śl.

Bieżąca kolejka - V Liga
sob, listopad 16, 2019
11:00 Urania R.Śl. - Naprzód Lipiny 4 : 2
11:00 Górnik MK - MKS Siem-ce 0 : 1
14:00 Wawel Wirek - LKS Źródło :
14:00 Orzeł Mokre - Podlesianka K. :
14:00 AKS Niwka - Górnik Piaski :
14:00 LKS Niwy - Szczakowianka :
14:00 Cyklon Rog. - Sparta Kat. :
nie, listopad 17, 2019
11:00 Zagłębie II - Pogoń Imielin :
14:00 LKS Tęcza - Wojkowice :
Ostatnia kolejka - V liga
sob, listopad 09, 2019
Górnik MK - Zagłębie II 2 : 3
Sparta Kat. - Urania R.Śl. 9 : 1
MKS Siem-ce - Cyklon Rog. 2 : 1
Naprzód Lipiny - LKS Niwy 1 : 4
Szczakowianka - AKS Niwka 3 : 0
Górnik Piaski - LKS Tęcza 0 : 3
Wojkowice - Orzeł Mokre 6 : 1
Podlesianka K. - Wawel Wirek 0 : 0
LKS Źródło - Pogoń Imielin 6 : 1
Sponsorzy
  
 
Tabela
  Dom  PełnaWyjazd
  MF/AP
Szczakowianka840:721
LKS Niwy825:821
LKS Tęcza823:720
4 Urania R.Śl.925:1818
Podlesianka K.719:516
AKS Niwka820:1014
Wojkowice619:1113
Pogoń Imielin711:813
Sparta Kat.826:1113
10 Górnik MK922:1913
11 Wawel Wirek813:1212
12 Cyklon Rog.817:711
13 Naprzód Lipiny710:1510
14 Zagłębie II612:109
15 MKS Siem-ce813:187
16 LKS Źródło711:175
17 Orzeł Mokre812:313
18 Górnik Piaski74:250
  MF/AP
Szczakowianka1564:1240
Wojkowice1544:1933
LKS Tęcza1535:1832
LKS Niwy1535:2130
Podlesianka K.1534:1529
Cyklon Rog.1537:1727
7 Urania R.Śl.1637:4722
Sparta Kat.1533:2522
Pogoń Imielin1528:3522
10 Zagłębie II1532:3821
11 Górnik MK1632:3720
12 Wawel Wirek1519:2520
13 MKS Siem-ce1630:3519
14 AKS Niwka1527:2518
15 Naprzód Lipiny1624:3518
16 LKS Źródło1523:3413
17 Orzeł Mokre1516:594
18 Górnik Piaski1511:643
  MF/AP
Wojkowice925:820
Szczakowianka724:519
Cyklon Rog.720:1016
Podlesianka K.815:1013
LKS Tęcza712:1112
MKS Siem-ce817:1712
Zagłębie II920:2812
Pogoń Imielin817:279
LKS Niwy710:139
10 Sparta Kat.77:149
11 Wawel Wirek76:138
12 Naprzód Lipiny914:208
13 LKS Źródło812:178
14 Górnik MK710:187
15 Urania R.Śl.712:294
16 AKS Niwka77:154
17 Górnik Piaski87:393
18 Orzeł Mokre74:281