GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA - strona oficjalna - gksurania.pl
Home
Pogrzeb śp. Augustyna Bujaka
środa, 10 październik 2018
 Informujemy, iż uroczystości pogrzebowe śp. Augustyna Bujaka rozpoczną się w najbliższy czwartek o godzinie 10:00 w kościele pod wezwaniem św. Floriana w Chorzowie. Po mszy śp. Augustyn Bujak spocznie na cmentarzu przy ul. Drzymały. Przypomnijmy, iż śp. Augustyn Bujak jest współtwórcą największych sukcesów w historii Uranii był m.in. trenerem gdy kochłowicki zespół awansował wpierw do Ligi Śląskiej a później do II ligi w latach 60-tych a także w latach 80-tych. Później zawsze trwał przy Uranii, będąc sekretarzem a przede wszystkim działaczem i wiernym sympatykiem do ostatnich dni. W karierze zawodniczej występował również m.in. w barwach Concordii Knurów czy Ruchu Chorzów.
 
Wyniki drużyn młodzieżowych
środa, 10 październik 2018

 D1

MKS Mysłowice – URANIA 1:4
(Podżorski 4)

Pogoń II Imielin – URANIA 3:1
(Szkudlarski)

D2

URANIA – UKS Szopienice 3:1
(Goły 2, Gwóźdź)

URANIA – Slavia Ruda Śląska 4:1
(Sidor 3, Krajcer 1)

Orzeł II Mokre – URANIA II 10:2
(Myszka, Kochlik)

Sprint Katowice – URANIA II 8:0

E1

URANIA – APN Siemianowice Śl. 4:6

E2

Grunwald – URANIA 11:4

 
Podsumowanie X kolejki...
wtorek, 09 październik 2018
 1/3 sezonu już za Nami, piłkarze wszystkich klubów rozegrali po 10 spotkań czas więc na małe spojrzenie na ostatnią kolejkę jak i minione spotkania.
Czytaj całość...
 
Górnik 09 Mysłowice - URANIA 5:3 (4:2)
sobota, 06 październik 2018

Dynamiczna sytuacja w Mysłowicach...

 

URANIA: Pardela (’45 Szweda), Barczak , Cieślik, Gomola (’45 Rodasik ), Krzywda , Kokoszka (’82 Sroka), Maciaszczyk, Rejmanowski, Henisz   , Bujny (’63 Piecha), Zalewski

Sędzia główny: Łukasz Sytnik
Asystenci: Mateusz Piszczelok, Kamil Laska
KS ŚZPN Podokręg Racibórz

Czytaj całość...
 
Powalczyć na wyjeździe...
piątek, 05 październik 2018

 Ostatnie spotkania kochłowickiej Uranii nie przyprawiały nas o dumę – dwie dość znaczące porażki przyćmiły nieco wcześniejsze wysokie zwycięstwo nad Studzienicami.

Czytaj całość...
 
Podsumowanie IX kolejki
poniedziałek, 01 październik 2018

 Jakże nieobliczalna jest nasza grupa ligi okręgowej mogliśmy przekonać się w miniony weekend – poza wysoką porażką Uranii swój mecz przegrała Pogoń Imielin 2:4 ze Studzienicami (których przecież odprawiliśmy w stosunku 8:1) a punkty straciła także osłabiona Podlesianka ledwie remisując bezbramkowo z Lędzinami.

Czytaj całość...
 
URANIA II - MKS II Siemianowice 2:3 (1:0)
niedziela, 30 wrzesień 2018

URANIA: Piasecki, Wojciechowski (’46 Szerzyna), Żymła, Błażejczyk  , Helwig, Ogiński (’70 Bywalec), Grzywa (’60 Szaton), Piecha  , Rotkegel , Seroka (’90 Lisek), Sroka (’87 Kolon)

Sędzia główny: Tomasz Protasiuk

Czytaj całość...
 
URANIA - Sparta Katowice - statystycznie
niedziela, 30 wrzesień 2018
  URANIASparta
Bramki
1
5
Strzały celne
2
9
Strzały niecelne
4
11
Rzuty wolne
13
13
Rzuty rożne
4
6
 
URANIA - Sparta Katowice 1:5 (0:1)
sobota, 29 wrzesień 2018

Twierdza kochłowicka szturmem zdobyta...

 

Sparta: Podemski, Piwczyk (’78 Ł.Michalski), Szarzała, Łoboda, Fik, Todorski, T.Botsch (’68 Jarosz ), Wawrzyńczok (’84 Chłądzyński), Wlaź, Słota (’77 Pająk), K.Michalski

 

URANIA: Pardela, Rodasik, Cieślik, Barczak , Rejmanowski, Nowak, Bujny (2x ), Zalewski , Maciaszczyk, Henisz, Gomola (’77 Ogiński)

 

Sędzia główny: Michał Pisarek
Asystenci: Robert Boruta, Andrzej Urbaniak
KS ŚZPN Podokręg Katowice

Widzów: 100

Czytaj całość...
 
Ciekawy pojedynek na Tunkla...
piątek, 28 wrzesień 2018

 Niezwykle ciekawie zapowiada się sobotnia potyczka na Tunkla – do Kochłowic przyjeżdża sąsiadująca w tabeli Sparta Katowice.

Czytaj całość...
 
Wyniki drużyn młodzieżowych
środa, 26 wrzesień 2018
 UKS Szopienice - URANIA 0:2 (C2)
(Karwan, Kitel)
 
AKS Wyzwolenie Chorzów - URANIA 2:0 (D1)
 
GKS Katowice - URANIA 1:3 (D2)
(Sidor, Wraniec, Dudziński)
 
URANIA II - Ruch II Chorzów 2:2 (D2)
(Wraniec, Krajcer)
 
URANIA - Górnik 09 Mysłowice 7:6 (E1)
(Sidor 3, Szkudlarski 2, Krzymik, Muskietorz)
 
TP Jastrząb Bielszowice - URANIA 4:4 (E2)
(Dziubiński 2, Piechaczek, Bartnik)
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 155 - 168 z 1441
Najbliższy mecz - V Liga
Sezon zakończony!
Bieżąca kolejka - V Liga
sob, listopad 23, 2019
11:00 Sparta Kat. - Górnik MK 2 : 1
11:00 LKS Źródło - Orzeł Mokre 6 : 1
13:30 MKS Siem-ce - Zagłębie II 3 : 1
13:30 Naprzód Lipiny - Cyklon Rog. 1 : 5
13:30 Szczakowianka - Urania R.Śl. 9 : 0
13:30 Górnik Piaski - LKS Niwy 2 : 10
13:30 Wojkowice - AKS Niwka 2 : 1
13:30 Podlesianka K. - LKS Tęcza 3 : 0
13:30 Pogoń Imielin - Wawel Wirek 1 : 3
Ostatnia kolejka - V liga
sob, listopad 16, 2019
Urania R.Śl. - Naprzód Lipiny 4 : 2
Górnik MK - MKS Siem-ce 0 : 1
Wawel Wirek - LKS Źródło 1 : 1
Orzeł Mokre - Podlesianka K. 0 : 8
AKS Niwka - Górnik Piaski 5 : 0
LKS Niwy - Szczakowianka 2 : 3
Cyklon Rog. - Sparta Kat. 2 : 1
nie, listopad 17, 2019
Zagłębie II - Pogoń Imielin 6 : 1
LKS Tęcza - Wojkowice 2 : 1
Sponsorzy
  
 
Tabela
  Dom  PełnaWyjazd
  MF/AP
Szczakowianka949:724
LKS Tęcza925:823
LKS Niwy927:1121
Podlesianka K.822:519
5 Urania R.Śl.925:1818
AKS Niwka925:1017
Sparta Kat.928:1216
Wojkowice721:1216
Cyklon Rog.919:814
10 Górnik MK922:1913
11 Wawel Wirek914:1313
12 Pogoń Imielin812:1113
13 Zagłębie II718:1112
14 Naprzód Lipiny811:2010
15 MKS Siem-ce916:1910
16 LKS Źródło817:188
17 Orzeł Mokre912:393
18 Górnik Piaski86:350
  MF/AP
Szczakowianka1776:1446
Wojkowice1747:2236
Podlesianka K.1745:1535
LKS Tęcza1737:2235
Cyklon Rog.1744:1933
LKS Niwy1747:2633
Sparta Kat.1736:2825
Wawel Wirek1723:2724
Zagłębie II1739:4224
10 Urania R.Śl.1737:5622
11 MKS Siem-ce1733:3622
12 Pogoń Imielin1730:4422
13 AKS Niwka1733:2721
14 Górnik MK1733:3920
15 Naprzód Lipiny1725:4018
16 LKS Źródło1730:3617
17 Orzeł Mokre1717:734
18 Górnik Piaski1713:793
  MF/AP
Szczakowianka827:722
Wojkowice1026:1020
Cyklon Rog.825:1119
Podlesianka K.923:1016
LKS Niwy820:1512
MKS Siem-ce817:1712
LKS Tęcza812:1412
Zagłębie II1021:3112
Wawel Wirek89:1411
10 Sparta Kat.88:169
11 Pogoń Imielin918:339
12 LKS Źródło913:189
13 Naprzód Lipiny914:208
14 Górnik MK811:207
15 Urania R.Śl.812:384
16 AKS Niwka88:174
17 Górnik Piaski97:443
18 Orzeł Mokre85:341