GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA - strona oficjalna - gksurania.pl
Home
Grupa na nowy sezon
sobota, 07 lipiec 2018
 ŚZPN podał już wstępnie grupy ligi okręgowej sezonu 2018/2019, pokrywa się ona niemal zgodnie z naszymi przewidywaniami. Mamy małą korektę - zespół Naprzodu Lipiny "wpadł" do grupy II (gliwicko-rybnickiej), natomiast do naszej grupy przeniesiony został inny pobliski rywal z grupy IV - AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów. Początek rundy jesiennej jak już wcześniej informowaliśmy zaplanowano na 11 dzień sierpnia (koniec 17 listopada), natomiast losowanie terminarza odbędzie się w czwartek 19 lipca o godz. 17:00. Poniżej prezentujemy kompletny skład grupy I na sezon 2018/2019.
Czytaj całość...
 
Plan gier sparingowych - lato 2018
piątek, 29 czerwiec 2018

 Poniżej prezentujemy plan gier sparingowych przed sezonem 2018/2019, którego początek zaplanowano na 11.08.2018. W nawiasach podano miejsce i ligę na koniec sezonu 2017/2018.

Czytaj całość...
 
Podsumowanie sezonu 2017/2018
piątek, 22 czerwiec 2018

 Sezon 2017/2018 za Nami, mundialowe emocje wciąż nam towarzyszą jednak liga okręgowa swe rozgrywki zakończyła już jakiś czas temu i można na spokojnie chłodniejszym okiem przeanalizować to co za Nami.

Czytaj całość...
 
Turniej rocznika 2007
środa, 20 czerwiec 2018

 W dniu 17.06.2018 roku odbył się na stadionie MKS "POGOŃ" Ruda Śląska Turniej piłkarski rocznika 2007 z udziałem:

 

1. SRS GWIAZDA

2. SRS ORLIK

3. SMS Ruda Śląska

4. KS SLAVIA

5. GKS URANIA

6. MOSiR STAL Zabrze

7. GKS WAWEL WIREK

8. SMS II Ruda Śląska

9. KS II SLAVIA

Czytaj całość...
 
Grupa 2018/2019 ?
niedziela, 17 czerwiec 2018
 Mundial rozkręca się na dobre a w naszym kraju na "naszym podwórku" padają ostateczne rozstrzygnięcia. Zakończyły się rozgrywki w klasie A i czwartej lidze (tu pozostał jeszcze rewanżowy mecz o awans do III ligi). Jednak na dzień dzisiejszy znamy rozstrzygnięcia, które kształtują grupę I ligi okręgowej na przyszły rok. Oczywiście poniższe dywagacje mają tylko charakter orientacyjny, gdyż wiemy iż Urania wiele już razy zmieniała grupę a i różne decyzję związku i rotacje powodowały inny kształ grup.
Czytaj całość...
 
URANIA - Sokół Wola - statystycznie
niedziela, 10 czerwiec 2018
 URANIA
Sokół Wola
 Bramki
3
1
 Strzały celne
8
4
 Strzały niecelne
8
4
 Rzuty wolne 19
17
 Rzuty rożne
8
2
 
URANIA - Sokół Wola 3:1 (1:1)
sobota, 09 czerwiec 2018

Zwycięstwo na zakończenie...

 

Sokół:  Zieliński, Jarnot -sam., Faruga, Sosna, Pala, Porczyński, Niesyto, Kaczmarczyk , Kudyba, Więckowski , Krawczyk

Zagrali także: Bereza, Opołka

 

URANIA: Pardela, Barczak , Cieślik, Gomola, Kokoszka (’46 Skudlik), Nowak (’73 Rodasik), Krzywda , Zalewski, Henisz, Gondek (’46 Ogiński ), Bujny (’84 Piecha)

 

Sędzia główny: Oskar Sikora
Asystenci: Konrad Mikołajczyk, Bartosz Kuc
KS ŚZPN Podokręg Częstochowa
Widzów: 120
Czytaj całość...
 
Ostatni akt...
czwartek, 07 czerwiec 2018

 Przeżywaliśmy różne skrajne dość emocje w mijającym sezonie 2017/2018 od euforii i rozbudzonych nadziei po upadek i podniesienie z kolan. Na podsumowanie jeszcze przyjdzie czas, póki co przed Nami ostatni akt – pojedynek Uranii z Sokołem Wola.

Czytaj całość...
 
Sparta Katowice - URANIA 3:0 (1:0)
sobota, 02 czerwiec 2018

URANIA: Pardela (’90 Szweda), Barczak, Cieślik, Skudlik (’46 Ogiński), Kokoszka (’65 Piecha ), Nowak, Zalewski, Gondek (’46 Rodasik), Gomola, Bujny , Henisz

Sędzia główny: Paweł Myszor
Asystenci: Piotr Bielecki, Rafał Kalinowski
KS ŚZPN Podokręg Tychy

Czytaj całość...
 
URANIA - Wawel Wirek 2:1 (1:1)
środa, 30 maj 2018

Derbowa druga połowa…

Wawel: Wójcik, K.Kałużny, Buchcik, P.Rutkowski, Pyc, Maciejok (’90 Meksiński), Mandzel , G.Kałużny, Foryś, Deptuch (’58 Lux), T.Rutkowski (’85 Schmidt)

URANIA: Pardela, Barczak, Cieślik , P.Grzesik , R.Grzesik, Nowak (’90 Piecha), Krzywda , Zalewski , Rodasik (’46 Bujny), Gondek (’75 Ogiński), Henisz

 

Sędzia główny: Michał Zając
Asystenci: Tomasz Faracik, Jarosław Kaczmarek
KS ŚZPN Podokręg Sosnowiec
Widzów: 250

Czytaj całość...
 
Wawel musi...Urania może...
wtorek, 29 maj 2018

 Derby z Wawelem Wirek, bez względu na sytuację w tabeli zawsze wzbudzały emocje u sympatyków obydwu drużyn. Tym razem punktów o wiele bardziej potrzebować będą goście „zza miedzy”.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 155 - 168 z 1382
Najbliższy mecz - V Liga
sob, 24 sie 2019 11:00 
Liga Okręgowa 2019/2020
Urania R.Śl.
Urania R.Śl.
: Podlesianka K.
Podlesianka K.

Bieżąca kolejka - V Liga
pią, sierpień 23, 2019
18:00 MKS Siem-ce - Szczakowianka 1 : 4
sob, sierpień 24, 2019
11:00 Urania R.Śl. - Podlesianka K. :
11:00 Górnik MK - Górnik Piaski :
11:00 Sparta Kat. - Naprzód Lipiny :
17:00 Orzeł Mokre - Zagłębie II :
17:00 LKS Niwy - LKS Źródło :
17:00 Cyklon Rog. - Wojkowice :
17:00 AKS Niwka - Pogoń Imielin :
nie, sierpień 25, 2019
16:00 LKS Tęcza - Wawel Wirek :
Ostatnia kolejka - V liga
śro, sierpień 14, 2019
Naprzód Lipiny - MKS Siem-ce 2 : 1
sob, sierpień 17, 2019
Górnik Piaski - Cyklon Rog. 1 : 3
LKS Źródło - AKS Niwka 1 : 1
Wawel Wirek - Orzeł Mokre 4 : 0
Szczakowianka - Górnik MK 6 : 0
Wojkowice - Urania R.Śl. 5 : 2
Podlesianka K. - LKS Niwy 2 : 1
Pogoń Imielin - LKS Tęcza 4 : 1
nie, sierpień 18, 2019
Zagłębie II - Sparta Kat. 2 : 3
Sponsorzy
  
 
Tabela
  Dom  PełnaWyjazd
  MF/AP
Wawel Wirek29:16
Szczakowianka16:03
Górnik MK15:23
Wojkowice15:23
Pogoń Imielin14:13
6 Urania R.Śl.16:13
LKS Tęcza13:13
Naprzód Lipiny12:13
Podlesianka K.12:13
10 LKS Źródło11:11
11 AKS Niwka11:20
12 Sparta Kat.00:00
13 Cyklon Rog.10:10
14 LKS Niwy10:30
Orzeł Mokre10:30
16 Zagłębie II12:30
17 MKS Siem-ce22:60
18 Górnik Piaski11:30
  MF/AP
Szczakowianka311:19
Wawel Wirek29:16
Wojkowice28:26
Pogoń Imielin27:16
Sparta Kat.25:36
Podlesianka K.24:26
Górnik MK25:83
8 Urania R.Śl.28:63
LKS Tęcza24:53
10 Cyklon Rog.23:23
11 Naprzód Lipiny24:63
12 AKS Niwka22:31
13 LKS Źródło22:41
14 MKS Siem-ce33:80
Zagłębie II23:80
16 Górnik Piaski22:90
17 LKS Niwy21:50
18 Orzeł Mokre20:70
  MF/AP
Szczakowianka25:16
Sparta Kat.25:36
Pogoń Imielin13:03
Wojkowice13:03
Cyklon Rog.13:13
Podlesianka K.12:13
AKS Niwka11:11
8 Urania R.Śl.12:50
LKS Niwy11:20
10 LKS Tęcza11:40
11 Wawel Wirek00:00
12 Górnik MK10:60
13 Naprzód Lipiny12:50
14 MKS Siem-ce11:20
15 LKS Źródło11:30
16 Zagłębie II11:50
17 Górnik Piaski11:60
18 Orzeł Mokre10:40