GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA - strona oficjalna - gksurania.pl
Home
Pożegnanie Bogusława Cygana
czwartek, 18 styczeń 2018
 Z wielką przykrością zawiadamiamy o śmierci Naszego wychowanka - Bogusława Cygana, który zmarł w wieku 53 lat. Swoją karierę rozpoczynał w Uranii Ruda Śląska, gdzie także na sezon powrócił podczas swojej wspaniałej kariery. Podczas swojego piłkarskiego życia związany był m.in. z Szombierkami Bytom, Górnikiem Zabrze czy Stalą Mielec. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach w najbliższą sobotę 20 stycznia o godzinie 11:30.
 
Dofinansowanie 2018
czwartek, 11 styczeń 2018

 ZARZĄD GKS „URANIA” RUDA ŚLĄSKA

O Ś W I A D C Z A

ŻE, KLUB W 2018 ROKU OTRZYMAŁ

DOFINANSOWANIE Z URZĘDU MIASTA 

RUDA ŚLĄSKA

NA WSPARCIE REALIZACJI NASTĘPUJĄCYCH ZADAŃ : 

I. RODZAJ ZADANIA

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w Rudzie Śląskiej w roku 2018 poprzez uczestnictwo w zorganizowanych formach  szkolenia i współzawodnictwa sportowego – piłka nożna.

                                                   

1. Sportowe szkolenie grup seniorskich     14 000,00 PLN ( do 30 czerwca 2018 )

2. Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży:

  -  utrzymanie bazy  +   szkolenie dzieci i młodzieży  - 270 600,00 PLN 

              ( 202 560,00 PLN )  +   ( 68 060,00 PLN )

 

Organizacja imprez sportowych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym w różnych dyscyplinach sportu  także w ramach sportu osób niepełnosprawnych posiadających istotne znaczenie merytoryczne i promocyjne dla miasta Ruda Śląska.

 

3. Turnieje halowe piłki nożnej – 4 000,00 PLN

 
Zatrudnimy trenerów
niedziela, 03 grudzień 2017

 GKS Urania Ruda Śląska zaprasza do współpracy trenerów posiadających licencję UEFA "B", gotowych podjąć pracę z młodzieżą w Naszym Klubie.

 

Szczegółowe informacje pod nr telefonu:

 

509 721 538

 
URANIA - Ogrodnik Cielmice 0:2 (0:0)
sobota, 25 listopad 2017

Nareszcie zima...

 

Ogrodnik: Gąsior, Kałuża, Czyżo , Pawłowicz , Masternak, Zając (’84 Germanek), Koczy, Klimas (’89 Pakuła), Szczęsny (’63 Szojda), Białas, Foltyn (‘Bonatowski)

URANIA: Pardela, Palichleb, P.Grzesik, Skudlik (’62 Cieślik), R.Grzesik, Zalewski, Kokoszka, Barczak (’55 Piecha), Nowak (’47 Gomola), Bujny , Henisz (’66 Wypiór)

 

Sędzia główny: Krzysztof Palej

Asystenci: Łukasz Sikorski, Michał Burek
KS ŚZPN Podokręg Rybnik

Widzów: 80
Czytaj całość...
 
Ogrodnik przed zimową przerwą...
piątek, 24 listopad 2017

 Teoretycznie XV kolejek już za Nami ale większość drużyn w sobotę odrabiać będzie zaległości, Urania na zakończenie rozgrywek w bieżącym roku podejmie sąsiadującego w tabeli Ogrodnika Cielmice.

Czytaj całość...
 
URANIA II - Hetman Katowice 2:4
niedziela, 19 listopad 2017
W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej katowickiej klasy A kochłowicka Urania przegrała z sąsiadującym w tabeli Hetmanem Katowice 2:4.
Czytaj całość...
 
Sokół Wola - URANIA 1:3 (1:2)
sobota, 18 listopad 2017

Odzyskali radość z gry...

 

URANIA: Palichleb, Cieślik, P.Grzesik, Wypiór, Zalewski (’75 Piecha), Skudlik (’46 Gomola), Kokoszka, Nowak , Henisz  , Bujny

 

Sędzia główny: Andrzej Gorzawski
Asystenci: Paweł Wycisk, Rafał Podleśny

KS ŚZPN Podokręg Rybnik

Czytaj całość...
 
Mały mecz o dużą stawkę...
piątek, 17 listopad 2017
 Nie taką stawkę spotkania kończącego rundę jesienną w Woli wyobrażaliśmy sobie na początku sezonu. Cóż liga nas bezlitośnie zweryfikowała i spotkanie z Sokołem jak i przyszłotygodniowy z Cielmicami będą meczami o nieco spokojniejszą zimę.
Czytaj całość...
 
Podsumowanie XIV kolejki
poniedziałek, 13 listopad 2017
 Teoretycznie już przedostatnia kolejka za Nami, za tydzień ostatnia XV choć większość zespołów o ile aura pozwoli będzie nadrabiać „deszczowe” zaległości.
Czytaj całość...
 
URANIA - Sparta Katowice - statystycznie
sobota, 11 listopad 2017
  URANIASparta
Bramki
1
0
Strzały celne
9
8
Strzały niecelne
5
4
Rzuty wolne
10
14
Rzuty rożne
8
2
 
URANIA - Sparta Katowice 1:0 (0:0)
sobota, 11 listopad 2017

Nokaut w doliczonym czasie gry...

 

Sparta: Makles, Łoboda (’38 Czapliński), Szarzała, Fik, Pietrzyk, Warzyńczok (’82 T.Michalski), Kawulka, Nowotnik , Todorsk, Adamczyk, K.Michalski

Czerwoną kartką ukarany został zawodnik rezerwowy.

 

URANIA: Pardela, Palichleb, P.Grzesik , R.Grzesik, Skudlik, Zalewski, Kokoszka (’75 Gomola ), Barczak , Nowak, Bujny, Henisz

 

Sędzia główny: Szymon Janicki

Asystenci: Dawid Pękała, Artur Żółtowski

KS ŚZPN Podokręg Bytom

Widzów: 80
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 253 - 266 z 1414
Najbliższy mecz - V Liga
sob, 19 paź 2019 11:00 
Liga Okręgowa 2019/2020
Urania R.Śl.
Urania R.Śl.
: Cyklon Rog.
Cyklon Rog.

Bieżąca kolejka - V Liga
sob, październik 12, 2019
11:00 Urania R.Śl. - Zagłębie II 3 : 3
11:00 Górnik MK - AKS Niwka 2 : 1
11:00 MKS Siem-ce - LKS Tęcza 1 : 2
11:00 Sparta Kat. - Orzeł Mokre 0 : 0
11:00 Naprzód Lipiny - Wawel Wirek 0 : 2
15:00 Cyklon Rog. - LKS Niwy 3 : 0
15:00 Górnik Piaski - LKS Źródło 0 : 3
15:00 Wojkowice - Podlesianka K. 1 : 1
nie, październik 13, 2019
15:00 Szczakowianka - Pogoń Imielin 8 : 2
Ostatnia kolejka - V liga
sob, październik 05, 2019
Podlesianka K. - Górnik Piaski 8 : 0
LKS Źródło - Szczakowianka 1 : 6
Pogoń Imielin - Naprzód Lipiny 2 : 1
Orzeł Mokre - MKS Siem-ce 2 : 5
AKS Niwka - Cyklon Rog. 4 : 4
LKS Niwy - Urania R.Śl. 5 : 0
Wawel Wirek - Sparta Kat. 1 : 0
nie, październik 06, 2019
Zagłębie II - Wojkowice 1 : 4
LKS Tęcza - Górnik MK 1 : 1
Sponsorzy
  
 
Tabela
  Dom  PełnaWyjazd
  MF/AP
LKS Tęcza618:516
Szczakowianka631:615
LKS Niwy621:715
4 Urania R.Śl.619:1113
Górnik MK618:913
Podlesianka K.516:512
Wawel Wirek612:712
AKS Niwka615:910
Pogoń Imielin59:79
10 Cyklon Rog.610:48
11 Naprzód Lipiny57:107
12 Sparta Kat.613:97
13 Wojkowice48:77
14 Zagłębie II49:76
15 MKS Siem-ce611:164
16 Orzeł Mokre610:243
17 LKS Źródło55:132
18 Górnik Piaski54:210
  MF/AP
Szczakowianka1149:830
LKS Tęcza1126:1425
Podlesianka K.1129:1224
Wojkowice1129:1521
Cyklon Rog.1124:1221
Górnik MK1126:1920
LKS Niwy1126:1918
Pogoń Imielin1122:2318
Wawel Wirek1117:2016
10 Sparta Kat.1120:1816
11 Urania R.Śl.1124:2914
12 AKS Niwka1121:1714
13 Zagłębie II1127:3213
14 Naprzód Lipiny1116:2611
15 MKS Siem-ce1123:2610
16 LKS Źródło1115:267
17 Orzeł Mokre1112:404
18 Górnik Piaski117:570
  MF/AP
Szczakowianka518:215
Wojkowice721:814
Cyklon Rog.514:813
Podlesianka K.613:712
Pogoń Imielin613:169
Sparta Kat.57:99
LKS Tęcza58:99
Zagłębie II718:257
Górnik MK58:107
10 MKS Siem-ce512:106
11 LKS Źródło610:135
12 AKS Niwka56:84
13 Wawel Wirek55:134
14 Naprzód Lipiny69:164
15 LKS Niwy55:123
16 Urania R.Śl.55:181
17 Orzeł Mokre52:161
18 Górnik Piaski63:360