GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA - strona oficjalna - gksurania.pl
Home
Pogrzeb śp. Augustyna Bujaka
środa, 10 październik 2018
 Informujemy, iż uroczystości pogrzebowe śp. Augustyna Bujaka rozpoczną się w najbliższy czwartek o godzinie 10:00 w kościele pod wezwaniem św. Floriana w Chorzowie. Po mszy śp. Augustyn Bujak spocznie na cmentarzu przy ul. Drzymały. Przypomnijmy, iż śp. Augustyn Bujak jest współtwórcą największych sukcesów w historii Uranii był m.in. trenerem gdy kochłowicki zespół awansował wpierw do Ligi Śląskiej a później do II ligi w latach 60-tych a także w latach 80-tych. Później zawsze trwał przy Uranii, będąc sekretarzem a przede wszystkim działaczem i wiernym sympatykiem do ostatnich dni. W karierze zawodniczej występował również m.in. w barwach Concordii Knurów czy Ruchu Chorzów.
 
Wyniki drużyn młodzieżowych
środa, 10 październik 2018

 D1

MKS Mysłowice – URANIA 1:4
(Podżorski 4)

Pogoń II Imielin – URANIA 3:1
(Szkudlarski)

D2

URANIA – UKS Szopienice 3:1
(Goły 2, Gwóźdź)

URANIA – Slavia Ruda Śląska 4:1
(Sidor 3, Krajcer 1)

Orzeł II Mokre – URANIA II 10:2
(Myszka, Kochlik)

Sprint Katowice – URANIA II 8:0

E1

URANIA – APN Siemianowice Śl. 4:6

E2

Grunwald – URANIA 11:4

 
Podsumowanie X kolejki...
wtorek, 09 październik 2018
 1/3 sezonu już za Nami, piłkarze wszystkich klubów rozegrali po 10 spotkań czas więc na małe spojrzenie na ostatnią kolejkę jak i minione spotkania.
Czytaj całość...
 
Górnik 09 Mysłowice - URANIA 5:3 (4:2)
sobota, 06 październik 2018

Dynamiczna sytuacja w Mysłowicach...

 

URANIA: Pardela (’45 Szweda), Barczak , Cieślik, Gomola (’45 Rodasik ), Krzywda , Kokoszka (’82 Sroka), Maciaszczyk, Rejmanowski, Henisz   , Bujny (’63 Piecha), Zalewski

Sędzia główny: Łukasz Sytnik
Asystenci: Mateusz Piszczelok, Kamil Laska
KS ŚZPN Podokręg Racibórz

Czytaj całość...
 
Powalczyć na wyjeździe...
piątek, 05 październik 2018

 Ostatnie spotkania kochłowickiej Uranii nie przyprawiały nas o dumę – dwie dość znaczące porażki przyćmiły nieco wcześniejsze wysokie zwycięstwo nad Studzienicami.

Czytaj całość...
 
Podsumowanie IX kolejki
poniedziałek, 01 październik 2018

 Jakże nieobliczalna jest nasza grupa ligi okręgowej mogliśmy przekonać się w miniony weekend – poza wysoką porażką Uranii swój mecz przegrała Pogoń Imielin 2:4 ze Studzienicami (których przecież odprawiliśmy w stosunku 8:1) a punkty straciła także osłabiona Podlesianka ledwie remisując bezbramkowo z Lędzinami.

Czytaj całość...
 
URANIA II - MKS II Siemianowice 2:3 (1:0)
niedziela, 30 wrzesień 2018

URANIA: Piasecki, Wojciechowski (’46 Szerzyna), Żymła, Błażejczyk  , Helwig, Ogiński (’70 Bywalec), Grzywa (’60 Szaton), Piecha  , Rotkegel , Seroka (’90 Lisek), Sroka (’87 Kolon)

Sędzia główny: Tomasz Protasiuk

Czytaj całość...
 
URANIA - Sparta Katowice - statystycznie
niedziela, 30 wrzesień 2018
  URANIASparta
Bramki
1
5
Strzały celne
2
9
Strzały niecelne
4
11
Rzuty wolne
13
13
Rzuty rożne
4
6
 
URANIA - Sparta Katowice 1:5 (0:1)
sobota, 29 wrzesień 2018

Twierdza kochłowicka szturmem zdobyta...

 

Sparta: Podemski, Piwczyk (’78 Ł.Michalski), Szarzała, Łoboda, Fik, Todorski, T.Botsch (’68 Jarosz ), Wawrzyńczok (’84 Chłądzyński), Wlaź, Słota (’77 Pająk), K.Michalski

 

URANIA: Pardela, Rodasik, Cieślik, Barczak , Rejmanowski, Nowak, Bujny (2x ), Zalewski , Maciaszczyk, Henisz, Gomola (’77 Ogiński)

 

Sędzia główny: Michał Pisarek
Asystenci: Robert Boruta, Andrzej Urbaniak
KS ŚZPN Podokręg Katowice

Widzów: 100

Czytaj całość...
 
Ciekawy pojedynek na Tunkla...
piątek, 28 wrzesień 2018

 Niezwykle ciekawie zapowiada się sobotnia potyczka na Tunkla – do Kochłowic przyjeżdża sąsiadująca w tabeli Sparta Katowice.

Czytaj całość...
 
Wyniki drużyn młodzieżowych
środa, 26 wrzesień 2018
 UKS Szopienice - URANIA 0:2 (C2)
(Karwan, Kitel)
 
AKS Wyzwolenie Chorzów - URANIA 2:0 (D1)
 
GKS Katowice - URANIA 1:3 (D2)
(Sidor, Wraniec, Dudziński)
 
URANIA II - Ruch II Chorzów 2:2 (D2)
(Wraniec, Krajcer)
 
URANIA - Górnik 09 Mysłowice 7:6 (E1)
(Sidor 3, Szkudlarski 2, Krzymik, Muskietorz)
 
TP Jastrząb Bielszowice - URANIA 4:4 (E2)
(Dziubiński 2, Piechaczek, Bartnik)
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 85 - 98 z 1371
Najbliższy mecz - V Liga
sob, 10 sie 2019 11:00 
Liga Okręgowa 2019/2020
Urania R.Śl.
Urania R.Śl.
: Górnik Piaski
Górnik Piaski

Bieżąca kolejka - V Liga
sob, sierpień 10, 2019
11:00 Urania R.Śl. - Górnik Piaski :
17:00 Wawel Wirek - Zagłębie II :
17:00 Orzeł Mokre - Pogoń Imielin :
17:00 LKS Tęcza - LKS Źródło :
17:00 AKS Niwka - Podlesianka K. :
17:00 LKS Niwy - Wojkowice :
17:00 Cyklon Rog. - Szczakowianka :
17:00 Górnik MK - Naprzód Lipiny :
17:00 MKS Siem-ce - Sparta Kat. :
Ostatnia kolejka - V liga
sob, czerwiec 08, 2019
Górnik MK - Urania R.Śl. 4 : 4
MKS Iskra - Wyzwolenie 3 : 2
LKS Ogrodnik - AKS Mikołów 1 : 5
MKS Lędziny - LKS Studzienice 3 : 1
LKS Łąka - Górnik 09 3 : 1
Pogoń Imielin - Sokół Wola 2 : 3
Piast Bieruń - Sparta Kat. 2 : 2
Podlesianka K. - Fortuna Wyry 1 : 2
Sponsorzy
  
 
Tabela
  Dom  PełnaWyjazd
  MF/AP
AKS Niwka00:00
Cyklon Rog.00:00
Górnik MK00:00
Górnik Piaski00:00
LKS Niwy00:00
LKS Tęcza00:00
LKS Źródło00:00
MKS Siem-ce00:00
Naprzód Lipiny00:00
Orzeł Mokre00:00
Podlesianka K.00:00
Pogoń Imielin00:00
Sparta Kat.00:00
Szczakowianka00:00
Urania R.Śl.00:00
Wawel Wirek00:00
Wojkowice00:00
Zagłębie II00:00
  MF/AP
AKS Niwka00:00
Cyklon Rog.00:00
Górnik MK00:00
Górnik Piaski00:00
LKS Niwy00:00
LKS Tęcza00:00
LKS Źródło00:00
MKS Siem-ce00:00
Naprzód Lipiny00:00
Orzeł Mokre00:00
Podlesianka K.00:00
Pogoń Imielin00:00
Sparta Kat.00:00
Szczakowianka00:00
Urania R.Śl.00:00
Wawel Wirek00:00
Wojkowice00:00
Zagłębie II00:00
  MF/AP
AKS Niwka00:00
Cyklon Rog.00:00
Górnik MK00:00
Górnik Piaski00:00
LKS Niwy00:00
LKS Tęcza00:00
LKS Źródło00:00
MKS Siem-ce00:00
Naprzód Lipiny00:00
Orzeł Mokre00:00
Podlesianka K.00:00
Pogoń Imielin00:00
Sparta Kat.00:00
Szczakowianka00:00
Urania R.Śl.00:00
Wawel Wirek00:00
Wojkowice00:00
Zagłębie II00:00